یکشنبه 04 جولای 10 | 17:00

ریشه اصلی طلا و مس در سخنان سروش است

باید درد و خون دل خوردن يك روحاني را آن جايي كه دارد براي دين زحمت مي كشد به نمايش می گذاشتید و يا احساس مسئوليت نسبت به دين و مفاهيم عاطفي مورد بررسي قرار مي داديد.


حجت السلام پناهيان با بیان اینکه در اين فيلم طلبه اي را نشان مي دهد كه كاري به جامعه ندارد و درد هاي جامعه برايش موضوعيتي ندارد تاکید می کند: اين همان چيزي است كه اسلام امريكايي مي خواهد به ما القا بكند و امام(ره)‌ به شدت اين نكته را به اهالی هنر تذكر دادند.

وي در پاسخ به اين مسئله که گفته می شود ما مي خواستيم زندگي يك روحاني را از لحاظ عاطفه و عشق به نمايش بگذاريم اظهار داشت: شما اگر واقعا قصدتان اين بود، درد و خون دل خوردن يك روحاني را آن جايي كه دارد براي دين زحمت مي كشد به نمايش می گذاشتید و يا احساس مسئوليت و وظيفه يك روحاني را نسبت به دين به مفاهيم عاطفي مورد بررسي قرار مي داديد.

حجت السلام پناهيان در مورد يكي از شخصيت هاي فيلم به نام استاد رحيم که در آخرين دقايق فيلم مي گويد؛ “آن ولايتی که شرط قبولي اعمال است، دوستي در راه خداست”، می گوید:شما در طول تاريخ كدام يك از علما ومراجع ودر آيات و روايات را مي بينيد كه بگويند آن ولايتي كه شرط قبولي اعمال است دوستي در راه خداست و وقتي اين جمله در آخر فيلم گفته مي شود يعني نتيجه اين فيلم اين جمله بوده است كه ما ولايت را با اين معني بپذيريم.

وي با قرائت بخشي از سخنراني امام خميني(ره) در جمع هنرمندان افزود: ازنظر امام خميني(ره) آن هنري مورد قبول اسلام است كه مروج اسلام ناب محمدي و كوبنده اسلام امريكايي باشد و هنري را جزء اين را نمي پذيرد.

حجت السلام پناهيان در انتقاد از فرهنگ سازي اين فيلم بر ضد حجاب اظهار داشت:در قسمتي از اين فيلم كه سيد رضا، همسرش را به بيمارستان برده وبستري كرده بود وقتي پرده را مي كشد تا همسر او را كسي در اين وضعيت نبيند، یک صحنه طنزآميز ساخته شده و موجب خنده حضار مي شد. من وقتي با كساني كه فيلم ساز و هنرمند و آشنا به مباحث هستند بحث مي كردم،می گفتند اين صحنه براي ايجاد خنده و به طرز حرفه اي ساخته شده كه نشانگر اين است، مي خواهند فرهنگ بد حجابي را در جامعه ترويج دهند و فرهنگ حجاب را بكوبند.

حجت السلام پناهيان در ادامه انتقادش در مورد طرز فكر اين فيلم اظهار داشت: آقاي مير حسين موسوي در اظهارات خود گفته است كه ما بايد قرائت رحماني از دين داشته باشيم اين همان جمله اي است كه آقاي سروش در ارائه دكترين خود گفته كه اين فيلم هم همين را به ما مي گويد.

گفتنی است اين سخنراني در محفل هفتگي هيئت محترم محبين اهل بيت با مداحي حجت السلام احمد پناهيان در شهرك پرديسان انجام شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.