یکشنبه 27 می 12 | 20:26

بزرگداشت امام نقی(ع) و بررسی علل هتاکی‌ها در نشریه راه + دانلود

تک‌شماره نشریه دانشجویی راه در بزرگداشت امام نقی (ع) و تبیین مسائل امامت و بررسی علل توهین‌های صورت گرفته به این امام و عکس‌العمل بایسته در مقابل این پدیده منتشر شد.


به گزارش تریبون مستضعفین تک‌شماره نشریه دانشجویی «راه» به صاحب‌ امتیازی «معاونت فرهنگی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران» پیرامون بزرگداشت امام نقی(ع) منتشر شد.

«محمد آقاسی» سردبیر این نشریه در سرمقاله‌ با عنوان «از حرمت تا حریم» در معرفی این نشریه نوشته است: «عرض ارادت جمعی از دانشجویان و دانشگاهیان دانشگاه‌های تهران به ساحت قدس امام هادی علیه‌السلام است که در برابر فضای کینه‌ورزی توهین به ساحت امامت مواردی را جهت تنویر و تحلیل در بر دارد.»

در ادامه‌ی این نشریه گزارش «در محضر خوبان» به بررسی مسائل کلی امامت و رابطه ما با ائمه از علما و مراجع تقلید پرداخته است. امام خمینی، آیت‌الله خامنه‌ای، اساتیدی چون مصباح یزدی، جوادی آملی، سبحانی، هم‌چنین آیات عظام وحید خراسانی، مکارم شیرازی، صافی گلپایگانی و محققینی چون علامه عسگری از جمله بزرگانی هستند که به آرائشان در مسائل امامت پرداخته شده است.

«سفر به شرق دجله» عنوان مقاله‌ای است که با تاریخ شهر سامرا قبل از تخریب حرمین شریفین می‌پردازد.

در ادامه‌ي تک‌شماره‌ي راه موضوع توهین‌های اخیر به ساحت امام نقی (ع) بررسی شده است.

«توهین یا استهزا! چرا امام علی النفی؟» و «چرا توهین» عنوان یادداشت‌هایی هستند که به بررسی زمینه‌ها، انگیزه‌ها و علل توهین به مقدسات به خصوص ریشه‌یابی هدف قرار دادن امام دهم شیعیان توسط هتاکان پرداخته است.

گفت و گو با دکتر رجبی دوانی و هم‌چنین یادداشتی از دکتر عماد افروغ با عنوان «پاسداشت حرمت آزادی عقیده» در باب خط قرمز‌های آزادی بیان از مطالب دیگر این بخش هستند.

«در زمین دشمن بازی نکنیم» یادداشتی به قلم حجت‌الاسلام زائری است که در آن این نکته را تذکر می‌دهد که در برخورد با هتاکی‌ها باید اجماع به وجود آورد و حرکت‌ اعتراضی را مردمی و غیردولتی کرد.

گفت‌وگویی با حجت‌الاسلام سرلک پیرامون هتاکی و هتاکان و یادداشت‌های دیگری پیرامون توهین به امام نقی (ع)، بازخوانی زیارت جامعه کبیره و موضوعات مرتبط دیگر در این نشریه جمع‌آوری شده است.

دانلود نشریه راه؛ عرض ارادتی به ساحت نورانی امام هادی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.