یکشنبه 27 می 12 | 16:50
در افتتاحیه مجلس نهم

احمدی‌نژاد: «نوکر» مردم هستیم نه «آقابالاسر» آن‌ها

رئیس‌جمهور گفت: بنده و شما باید خدمتگزار ملت ایران باشیم و همواره یادمان باشد که آقابالاسر مردم نیستیم بلکه نوکر و خدمتگزار آن‌ها به شمار می‌رویم.


محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور کشورمان صبح امروز (یکشنبه) در جلسه افتتاحیه مجلس نهم شورای اسلامی، ضمن گرامیداشت یاد و خاطر امام (ر) و شهدای گرانقدر اظهار داشت: خدا را شاکرم که در آئین افتتاح مجلس نهم توفیق حضور را عنایت فرمود.

رئیس جمهور خطاب به نمایندگان مجلس نهم تصریح کرد: برگزیده شدن شما را توسط مردم مناطق گوناگون کشور و تشکیل مجلس نهم را به شما، مقام معظم رهبری و ملت ایران تبریک می‌گویم.

وی بر همین اساس جایگاه وشان ملت ایران را یک جایگاه یگانه دانست و یادآور شد: ملتی که تمدن‌ساز، فرهنگ‌آفرین، ملت مومن، شجاع، هوشمند، صبور، بزرگوار، آزاده، آزاده‌خواه و عدالت‌طلب که در حقیقت صاحب اختیار انقلاب و کشور هستند.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه بدون تردید ملت ایران بهترین ملت تاریخ و عالم است، گفت: این ملت در طول تاریخ از ارزش‌های الهی به خوبی صیانت کرده و همه موجودیت خود را برای دفاع از ارزش‌های الهی هزینه کرده است.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه ملت ایران امروز با تمام وجود به دنبال پرچم توحید، آزادی و عدالت است، افزود: همه چیز متعلق به این ملت است؛ مردم ایران امروز بنده و شما را روی کار آورده‌اند؛ قدرت ملت تجلی قدرت خداوند است و ما هرچه داریم از ناحیه وفاداری و فداکاری همین ملت است.

وی با تاکید بر اینکه مطلبی که باید همیشه به یکدیگر متذکر شویم این است که علت حضور ما در این مراسم چیست و چرا ملت ما را برگزیده است، اظهار داشت: ملت ایران انقلاب و فداکاری نکرد که فقط افراد و شکل‌ها عوض شوند و عده‌ای بروند و عده دیگری بیایند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران برای تحقق آرمان‌های بلند الهی و اسلامی ملت ایران شکل گرفت که هزاران سال به دنبال آن بوده است و علت برگزیده شدن ما پیگیری همین آرمان‌هاست.

رئیس‌جمهور بر همین اساس به استقرار یگانه‌پرستی، پاکی، مهرورزی، عدالت، دفاع از آزادی و حقوق ملت، رفع فقر، تبعیض و برپایی عدالت، ساختن جامعه الگو و پیشرفته و حاکم کردن ارزش‌های الهی و انسانی در ایران و جهان اشاره کرد و آن را وظیفه مسئولان دانست.

وی با تاکید بر اینکه مسئولیت ما مقدمه‌سازی و الگوسازی برای برپایی حکومت جهانی توحید، عدل و عشق است، تصریح کرد: البته همه این موارد از ناحیه عبودیت خداوند عشق به ملت و خدمتگزاری حاصل می‌شود.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه ما باید عاشق ملت باشیم گفت: بنده و شما باید خدمتگزار ملت ایران باشیم و همواره یادمان باشد که آقابالاسر مردم نیستیم بلکه نوکر و خدمتگزار آن‌ها به شمار می‌رویم.

رئیس‌جمهور خطاب به نمایندگان گفت که هم شما که مورد اعتماد حوزه انتخابیه خود هستید و هم بنده به عنوان رئیس‌جمهور افتخارمان این است که نوکر مردم هستیم و تکلیف خدمتگزار و نوکر نیز معلوم است.

وی با تاکید بر اینکه باید دید ملت و آقای ما چه می‌خواهد اظهار داشت: ملت از ما انقلابی ماندن و پیگیری اهداف انقلاب را می‌خواهد؛ رفع تبعیض و بی‌عدالتی، دفاع از حقوق ملت، حفظ بیت‌المال، عمران و آبادانی، رفع مشکلات، پیشرفت کشور، صداقت، پاکی، سلامت و خدمتگزاری مطالبات مردم از برگزیدگان خود است.

احمدی‌نژاد همچنین گفت که البته اگر عاشق ملت و ارزش‌ها نباشیم خدمتگزاری حقیقی غیرممکن خواهد بود.

رئیس‌جمهور مجلس را یکی از مهم‌ترین ارکان نظام جمهوری اسلامی دانست و تصریح کرد: مهم‌ترین ماموریت مجلس قانونگذاری است؛ قانونگذاری درست پایه و اساس تحقق همه آرمان‌ها و مطالبات تاریخی ملت ایران است.

وی با تاکید بر اینکه قانون باید جامع، مانع، دقیق و ماندگار باشد یادآور شد: کشور باید با قوانین پایدار اداره شود تا ثبات در امور استقرار یابد.

احمدی‌نژاد با بیان اینکه باید بیشترین وقت و دقت در حوزه قانونگذاری باشد اضافه کرد: مطالعه عمیق و حتی مطالعه تطبیقی استفاده از همه تجربیات و موازین حقوقی ضروری است.

رئیس‌جمهور بر همین اساس قانونی را که دائما در معرض اصلاح و تغییر قرار بگیرد را منجر به ثبات و کارآمدی در کشور ندانست و گفت: کشور با انبوه قانون اداره و آباد نمی‌شود بلکه با قانون جامع، کامل و راهگشا پیشرفت می‌کند.

وی با بیان اینکه اگر فقط یک قانون بگذرد ولی دارای مشخصات واقعی یک قانون باشد کشور را متحول می‌کند اظهار داشت: البته قانون اساسی پایه همه امور و بالا‌ترین میثاق ملی ما و میراث گرانقدر امام (ره) و شهدا و انقلاب است.

احمدی‌نژاد با تاکید بر اینکه حفظ حرمت، حدود و اصول قانون اساسی پایه و اساس همه کار‌ها و برنامه‌ریزی‌ها است تصریح کرد: هرگز نباید به محور بودن قانون اساسی در تنظیم امور کشور خدشه‌ای وارد شود و نباید به هر بهانه‌ای قانون اساسی مورد خدشه قرار گیرد.

رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه حفظ حریم و حرمت قانون اساسی و به تبع آن قوانین عادی برآمده از آن مهم‌ترین اصل در استحکام کشور و تحقق آرمان‌ها و پیشرفت است افزود: دولت برادر شما در کنار شما همه ظرفیت عظیم کار‌شناسی خود را برای انجام امر مهم قانونگذاری صادقانه تقدیم شما می‌کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.