یکشنبه 27 می 12 | 19:30

اعتراض جنبش عدالت‌خواه به تسهیلات چندصدمیلیونی نمایندگان مجلس

شما با رای همین ملت محروم و مستضعف به جایگاه نمایندگی رسیده اید و وظیفه دارید پاسدار حقوق مردم پابرهنه باشید. لذا پیشنهاد می‌شود در صورت هرگونه دریافت برای مسکن و خودرو ، ترتیباتی فراهم آید تا در پایان دوره نمایندگی مبلغ دریافت شده به بیت المال مسلمین بازگردانده شود.


نامه اعتراضي جنبش عدالتخواه دانشجويي به وام 700 ميليون توماني نمايندگان مجلس هشتم در حاشيه مراسم تجديد بيعت نمايندگان منتخب نهم با آرمان‌هاي امام در حرم امام راحل توزيع مي‌شود.

مهدي خوجگي گفت: در آستانه مراسم افتتاح مجلس نهم و در حاشيه مراسم تجديد بيعت نمايندگان منتخب مردم با آرمان‌هاي امام نامه اعتراضي جنبش عدالتخواه دانشجويي به نمايندگان پيرامون وام 700 ميليون توماني نمايندگان مجلس هشتم در حرم امام (ره) توزيع مي‌شود.

سخنگوي جنبش عدالتخواه دانشجويي با اشاره به اين وام 700 ميليون توماني افزود: مبلغ 700 ميليون تومان از هزينه بيت‌المال بابت مسائلي كه عنوان مي‌شود هزينه‌هاي مسكن، خرج رفت و‌ آمد و اياب و ذهاب نمايندگان مجلس هشتم بوده است به آنها پرداخت مي‌شود.

وي با تاكيد بر اينكه جنبش عدالتخواه دانشجويي در اين زمينه بررسي‌هايي را انجام داده است، گفت: به نظر ما سرانه اين مبلغ و عرضه آن چندان جنبه عدالت‌طلبانه نداشته و با آرمان‌هاي امام راحل در خصوص ساده‌زيستي همخواني ندارد.

خوجگي تاكيد كرد: جنبش عدالتخواه دانشجويي در اين نامه از نمايندگان مجلس نهم مي‌خواهد اين طرح را لغو كنند.

متن نامه جنبش عدالتخواه دانشجويي به شرح ذيل است:

***

نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی

سلام علیکم؛

معمار کبیر انقلاب در توصیه خود به نمایندگان اولین دوره مجلس شورای اسلامی فرمودند:

«امید آن است که رسیدگى به حال مستضعفین و مستمندان کشور که قسمت اعظم ملت مظلوم را در بر مى‏گیرد در رأس برنامه‏‌ها قرار گیرد»

همین یک جمله کافیست تا ما را به تعجب وادارد که چه شده است امروز رفاه حال نمایندگان محترم در اولویت قرار گرفته است؟

برخی اخبار رسیده حکایت از این دارد که مبلغ زیادی (450ميليون براي هر نماينده) كه برای امر مسکن و خودرو نمایندگان اختصاص یافته است. این امکانات در حالی در اختیار نمایندگان مجلس قرار می‌گیرد که مردم محروم و متوسط از کمترین تسهیلات و امکانات محروم هستند.

از آنجا که به فرموده حضرت امام خمینی (ره) «مجلس خانه مردم و امید مستضعفان است» و نمایندگان باید در قول و عمل طرفدار «اسلام پابرهنگان زمین»، «اسلام مستضعفین»، «اسلام رنج دیدگان تاریخ»، «اسلام سیلی‌خوردگان تاریخ تلخ و شرم آور محرومیت‌ها» باشند، نمایندگان ملت را به مشی عدالتخواهانه همراه با ساده‌زیستی دعوت نموده و به آنان یادآوری می‌کنیم که شما با رای همین ملت محروم و مستضعف به جایگاه نمایندگی رسیده اید و وظیفه دارید پاسدار حقوق مردم پابرهنه باشید. لذا پیشنهاد می‌شود در صورت هرگونه دریافت برای مسکن و خودرو ، ترتیباتی فراهم آید تا در پایان دوره نمایندگی مبلغ دریافت شده به بیت المال مسلمین بازگردانده شود.

ضمنا اجاره ساختمان توسط مجلس باید در مناطق متوسط و محروم تهران باشد و نه در مناطق اعیان‌نشین که نیاز به هزینه کردن میلیاردی از بیت‌المال مسلمین برای تامین مسکن نمایندگان باشد.

در پایان یادآوری می کنیم هرگونه دریافتی به صورت بلا عوض مطمئنا با نارضایتی مردم و عدالتخواهان همراه خواهد بود و این نه یک توصیه اخلاقی و یک مستحب که بر نمایندگان این مردم انقلابی واجب است.

این مساله نقطه سیاهی در شروع به کار مجلس نهم تلقی می شود. امید است که نمایندگان انقلابی و وفادار به آرمانهای انقلاب از همین ابتدا با ایستادگی مقابل هر نوع انحراف کوچک و بزرگی نوید آور مجلسی توانمند برای دست یابی به آرمانها باشند.

والسلام علی من اتبع الهدی

محمد جعفری نژاد
دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.