دوشنبه 28 می 12 | 14:35

فیلم‌های جشنواره عمار در سياهكل اکران می‌شود

فیلم‌های جشنواره عمار در قالب مستند، فیلم کوتاه و انیمیشن به مناسبت روز جوان در سیاهکل اکران می شود.


مسئول اکران فیلم‌های عمار در سیاهکل از اکران فیلم‌های جشنواره عمار در قالب مستند، فیلم کوتاه و انیمیشن به مناسبت روز جوان خبر داد.حسین دشمیر با اشاره به برگزاری جشنواره فیلم‌های عمار و استقبال عمومی از فیلم‌های این جشنواره اظهار کرد: جشنواره فیلم‌های عمار در سه قالب مستند، فیلم کوتاه و انیمیشن با گفتمان انقلاب اسلامی عرضه شده و می‌شود.

وی افزود: این جشنواره به مناسبت سالروز آزادسازی خرمشهر در ۳۵ نقطه کشور نظیر قزوین، مشهد، کرمان، بوشهر، تبریز، ارومیه، سیاهکل و… برگزار شد که مورد استقبال مردم قرار گرفت.

این فعال فرهنگی سیاهکل، با اشاره به فیلم‌های مورد پسند مردم ابراز کرد: مستندهایی که مردم از آن در جشنواره استقبال کردند به نام «سه هزار میلیارد چند تا صفر دارد»، مستند «دوپینگی‌ها» و انیمیشن «شکار جاسوس» که زندگینامه شهید نوجوان «بهنام محمدی راد» را نمایش می‌داد و نیز فیلم کوتاه «نامه‌ها و عکس‌ها» بود که این موارد بیشتر مورد پسند مخاطبان قرار گرفته بود.

وی ادامه داد: با توجه به استقبال شرکت کنندگان در این جشنواره و نظرسنجی‌هایی که صورت گرفته است، در روز جوان نیز بخش‌هایی دیگر از مستندهای جشنواره مانند «سه هزار میلیارد چند تا صفر دارد» پخش می‌شود.

دشمیر، فیلم‌های مستند را ۳۶ مورد دانست و درباره پخش دوباره آن‌ها در روز جوان، تصریح کرد: هنوز برای پخش فیلم‌ها در روز جوان تصمیم‌گیری نشده است اما فیلم‌هایی که در روز آزادسازی خرمشهر مورد پسند عموم واقع شده‌اند دوباره اکران می‌شود.

وی، برنامه‌های روز جوان را تجلیل از جوان نخبه در شهرستان سیاهکل عنوان کرد و یادآور شد: سال گذشته نیز این برنامه در سیاهکل اجرا شده بود.

مسئول موسسه لایحه ظهور، درباره حضور جوانان در اجرای برنامه‌های فرهنگی اذعان کرد: جوانان پا بر عرصه وجود گذاشته‌اند و دیگر نیازی به حمایت مسئولان ندارند و قبلا زمانی که جوانان برنامه‌ای را اجرا می‌کردند همواره از مسئولان انتظار حمایت داشتند اما در برنامه جشنواره هیچ انتظاری از مسئولان وجود نداشت و تمام برنامه در شهرستان برگزار شد و هدف کلی آن نیز تشویق و ترغیب نسل جوان برای ورود به این عرصه بکر بود و امیدواریم سال آینده برنامه جشنواره با تولیدات جوانان شهرستان برگزار شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.