دوشنبه 28 می 12 | 14:40

رهبر انقلاب: حق ندارید متهم را به خاطر توهین به من محاکمه کنید

در یکی از شهرستان‌ها شخصی به رهبر معظم انقلاب توهین کرده بود. در این رابطه خدمت رهبری رسیدم و ایشان فرمودند آن‌چه که در مورد من است، رضایت دادم و کسی حق ندارد به خاطر شخص من متهم را محاکمه کند.


حجت‌الاسلام والمسلیمن محمدحسن رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در مراسم گرامیداشت سالگرد ارتحال امام(ره) که در دانشگاه علامه طباطبایی برگزار شد، با اشاره به ارتباط خود با حضرت امام(ره)، درباره شخصیت خمینی کبیر، گفت: با توجه به آنکه از 13 سالگی در قم، ‌نجف، جماران در محضر امام بودم، اما نتوانستم به صورت عمیق، شخصیت امام را بشناسم.

رحیمیان در ادامه به شباهت‌های حضرت امام و مقام معظم رهبری پرداخت و اظهار داشت: یکی از شاخصه‌های حضرت امام جامعیت ایشان نسبت به همه علوم و رخدادهایی بود که در کشور و جهان رخ می‌داد.

وی افزود: مقام معظم رهبری نیز از این جامعیت برخوردار است، زیرا مقام معظم رهبری علاوه بر اجتهاد بر علوم حوزوی در جامعیت سایر موارد همچون شناخت زمان و مکان نیز بنابر اعتراف دوست و دشمن بی‌نظیر و مانند حضرت امام(ره) است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران به بیان خاطره‌ای در رابطه با جامعیت مقام معظم رهبری پرداخت و اظهار داشت:‌ در این رابطه خاطرات زیادی دارم اما زمانی که نویسندگان و رمان‌‌‌‌نویسان خدمت مقام معظم رهبری رسیدند، رهبر انقلاب به گونه‌ای در مورد رمان‌ها در بلوک غرب، شرق و جزئیات آن و همچنین تفاوت‌های بین رمان‌های کشورهای اروپایی صحبت کرد که رمان‌نویس‌های با سابقه نیز از این جامعیت متعجب شده بودند.

وی افزود: بنابر ارتباطی که با مقام معظم رهبری دارم، مطلع هستم که ایشان کتاب‌های زیادی از رمان‌های خارجی مطالعه کرده‌اند.

رحیمیان در مورد شباهت دوم مقام معظم رهبری با حضرت امام(ره) به قانون‌مداری اشاره کرد و تشریح کرد: ولایت فقیه یعنی ولایت، عدالت و فقاهت که این دو مصداق قانون‌مداری هستند.

وی افزود: با توجه به اینکه در دنیای غرب همه به دنبال تامین منافع حزبی و اعمال قدرت گروهی هستند، اما ولی فقیه فقط به دنبال اطاعت به امر خدا است که این شاخص‌ترین شاخصه قانون‌مداری است.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در بیان خاطره‌ای از حضرت امام گفت: وقتی نامه‌هایی را برای حضرت امام(ره) می‌خواندم که اشخاص از ایشان طلب حلالیت کرده بودند، حضرت امام نه تنها آنها را می‌بخشید بلکه برای آنها دعا می‌کرد.

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بازداشت شخصی به اتهام توهین به مقام معظم رهبری گفت: در یکی از شهرستان‌ها شخصی به رهبر معظم انقلاب توهین کرده بود. در این رابطه خدمت رهبری رسیدم و ایشان فرمودند آن‌چه که در مورد من است، رضایت دادم و کسی حق ندارد به خاطر شخص من متهم را محاکمه کند.

رحیمیان در ادامه در پاسخ به سؤال یکی از حاضرین در مورد نقش پدری امام(ره)، گفت: امام نقش پدری خود را در خانواده در چارچوب قوانین الهی انجام می‌داد.

وی افزود: وقتی امام به احمدآقا می‌گفت که دوستت دارم، در چارچوب قوانین الهی بود. زیرا همیشه تاکید می‌کرد که تا زمانی با احمد هستم که از قوانین الهی عدول نکند و به عبارتی تا لب جهنم با او خواهم بود.

رحیمیان نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در بیان خاطره دیگری که حضرت امام در برخورد با خانواده داشتند، به برخورد ایشان با پسر حاج‌آقا مصطفی اشاره کرد و اظهار داشت: وقتی حضرت امام مطلع شد که حسین با بنی‌صدر اعتلاف کرده است، سریعا دستور داد تا او را دستگیر کنند.

وی افزود: به حضرت امام گفتند که حسین مسلح است و اگر بخواهیم او را دستگیر کنیم به ما تیراندازی خواهند کرد که امام با قاطعیت تمام گفت:‌ اگر او تیراندازی کرد، شما نیز تیراندازی کنید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.