یکشنبه 04 جولای 10 | 19:00

نگاهی به سایت «BarackObama.ir»

سایت «BarackObama.ir» پایگاهی به زبان انگلیسی است که مطالب آن با محوریت اوباما، ریس‌جمهوی ایالات متحده آمریکا می‌باشد.


سایت «BarackObama.ir» پایگاهی به زبان انگلیسی است که بخشی برای فارسی زبانان نیز در آن در نظر گرفته شده است. محوریت سایت همانطور که از نامش پیداست در مورد اوباما، ریس‌جمهوی ایالات متحده آمریکا می‌باشد. این سایت در برگیرنده موضوعاتی همچون زندگی شخصی اوباما و سیاست خارجی دولت وی، بویژه در قبال ایران و اسرائیل است.

عناوین اصلی که در سایت خود‌نمایی می‌کنند عبارتند از : ایران، ‌اسرائیل، امریکا،۱۱سپتامبر ،‌باراک اوباما.

قسمت دیگری نیز برای نمایش‌ عکس به طور جداگانه در نظر گرفته شده است.

در قسمت «باراک اوباما» یکی از مطالبی که به آن اشاره شده افشای نامه‌ی اوباما به «لوئیس ایناسوی لولا داسیلوا» رئیس‌جمهور برزیل است. باراک اوباما در تاریخ 20 آوریل ( حدود 2 ماه پیش) نامه‌ای به «لوئیس ایناسوی لولا داسیلوا» رئیس‌جمهور برزیل فرستاده و از وی خواسته بود تا توافقنامه‌ای با ایران را، درباره تبادل سوخت هسته‌ای، که آمریکا در ماه اکتبر سال گذشته موفق به پیگیری آن نشده بود، این بار برزیل پیگیری کند.

اوباما در این نامه تأکید کرده بود که موفقیت در امضای این توافق با تهران در جامعه بین‌المللی اعتمادسازی خواهد کرد و تنش‌های اخیر درباره برنامه هسته‌ای ایران را رفع می‌کند. اما در اقدامی که نیات کاملا خصمانه آمریکا در قبال ایران را به اثبات رساند، واشنگتن بلافاصله پس از امضای این بیانیه ۳ جانبه، قطعنامه تحریم‌های شدیدتر علیه ایران را به شورای امنیت سازمان ملل فرستاد.

در قمست «اسرائیل»، خبر از بحران جدی در میان جامعه یهودیان در سرزمین‌های اشغالی به میان آمده است. این موضوع نشات گرفته از این است که یهودیان غربی از جایگاه و امکانات بیشتری در قبال یهودیان مهاجر شرقی برخوردارند که این عوامل، باعث بروز مشکلات و حتی در برخی موارد بوجود آمدن بحران داخلی و اجتماعی در رژیم‌ صهیونیستی شده است.

این سایت که مطالبش رنگ و بوی خبری-تحلیلی دارد، از اخبار روز بی نصیب نبوده و در ستون سمت راست سایت، اخبار روابط بین الملل و سیاست خارجی کشورها منتشر می‌شود.

توجه به درگیری‌ نیروهای نظامی آمریکا در کشورهایی چون عراق و افغانستان نیز یکی از موضوعات مورد پرداخت سایت است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.