سه‌شنبه 29 می 12 | 07:48

اعلام نتایج رسمی نهایی انتخابات مصر به تفکیک آرای نامزدها

بر اساس اعلام کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر «محمد مرسی» با کسب پنج میلیون ۷۶۵ هزار رای اول و «احمد شفیق» با کسب پنج میلیون و ۵۰۵ هزار رای، دوم انتخابات ریاست جمهوری مصر شدند و به دور دوم انتخابات راه یافتند.


رئیس کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری نتایج نهایی رسمی انتخابات مصر را اعلام کرد که بر اساس آن «محمد مرسی» نامزد اسلامگرا با کسب با پنج میلیون 765 هزار رای پیروز دور اول انتخابات مصر شد.

قاضی «فاروق سلطان»، رئیس کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری با حضور در یک کنفرانس خبری بر برگزاری سالم انتخابات تاکید و هرگونه تخلف در انتخابات را رد کرد.

وی در این کنفرانس خبری تاکید کرد که اعتراض‌های صورت گرفته مبنی بر شرکت ۶۰۰ هزار نظامی در انتخابات ریاست جمهوری مصر فاقد اعتبار است و تحقیقات صورت گرفته این ادعا را نفی می‌کند.

فاروق سلطان در این کنفرانس خبری تاکید کرد که در دور دوم انتخابات هیچ نامزدی اجازه کناره‌گیری به سود نامزد دیگر را ندارد.

همچنین براساس اعلام کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر “محمد مرسی”، نامزد جماعت اخوان المسلمون و “احمد شفیق”، آخرین نخست‌وزیر حسنی مبارک حائز بیشترین آرا شده‌اند.

بر این اساس از آنجا که در این انتخابات هیچ یک از نامزدها موفق به کسب اکثریت آرا نشده‌اند، بنابراین دور دوم انتخابات با حضور مرسی و شفیق برگزار خواهد شد.

بر اساس اعلام کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر “محمد مرسی” با کسب پنج میلیون ۷۶۵ هزار رای اول و “احمد شفیق” با کسب پنج میلیون و ۵۰۵ هزار رای، دوم انتخابات ریاست جمهوری مصر شدند و به دور دوم انتخابات راه یافتند.

فاروق السلطان میزان مشارکت در انتخابات ریاست جمهوری مصر را ۴۶٫۴۲ درصد آرا به میزان ۲۳ میلیون ۶۷۲ هزار و ۳۶ رای دهنده بیان کرد.

براساس اعلام کمیته عالی انتخابات ریاست جمهوری مصر آرا به دست آمده توسط دیگر نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور به شرح زیر است:

۳-حمدین صباحی: ۴ میلیون و۸۲۰ هزار و۲۷۳ رای

۴-عبد المنعم ابو الفتوح: ۴ میلیون و۵۶ هزار و۲۳۹ رای

۵-عمرو موسى: ۲ میلیون و ۵۵۸ هزار رای

۶- محمد العوا: ۲۳۵ هزار و ۳۷۴ رای

۷- خالد المحلاوی: ۱۳۴ هزار و۵۶ رای

۸- ابو العز الحریری: ۴۰ هزار و۹۰ رای

۹- هشام البسطویسی: ۲۸ هزار و۱۸۹ رای

۱۰- محمود جلال: ۲۳ هزار و۹۹۲ رای

۱۱- محمد عیسى: ۲۳ هزار و۸۹۸ رای

۱۲- احمد خیرالله: ۲۲ هزار ۳۶ رای

۱۳- عبدالله الأشعل: ۱۲ هزار و ۲۴۹ رای

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.