سه‌شنبه 29 می 12 | 09:21

یک حمله سایبری پیچیده هدفمند به ایران کشف شد

کار‌شناسان یک حمله سایبری پیچیده هدفمند که از سال ۲۰۱۰ مبادرت به دزدی اطلاعات از ایران و برخی کشور‌ها می‌کرده است را کشف کرده‌اند.


یک رسانه غربی به نقل از یک شرکت روسی ادعا کرده است کار‌شناسان یک حمله سایبری پیچیده هدفمند را که از سال ۲۰۱۰ مبادرت به دزدی اطلاعات از ایران و برخی کشور‌ها می‌کرده است، کشف کرده‌اند.

بر اساس ادعای بی‌بی سی، رئیس شرکت روسی آنتی ویروس «کسپراسکای» گفت کار‌شناسان یک حمله سایبری پیچیده هدفمند که از سال ۲۰۱۰ مبادرت به دزدی اطلاعات از ایران و برخی کشور‌ها می‌کرده است را کشف کرده‌اند.

به گزارش بی‌بی سی، «ویتالی کاملاک» رییس شرکت روسی آنتی ویروس «کسپراسکای» گفت: کار‌شناسان شرکت ما موفق به کشف حمله سایبری گسترده موسوم به «فلیم» (شعله) شده‌اند که به طور گسترده از آگوست ۲۰۱۰ مبادرت به جمع آوری اطلاعات از برخی کشورهای منطقه مثل ایران، سوریه، سودان، لبنان، مصر و عربستان کرده است.

وی در ادامه، به نام رژیم صهیونیستی هم به عنوان یکی دیگر از طرفهایی که به زعم وی مورد حمله سایبری قرار گرفته است، اشاره کرد و گفت وسعت و پیشرفتگی «فلیم» در حدی است که بیانگر این است که این کار توسط یک دولت پشتیبانی می‌شود، اما نمی‌توان مبدا آن را مشخص کرد.

وی همچنین مدعی شد ۶۰۰ هدف خاص مورد حمله «فلیم» واقع شده‌اند که شامل اطلاعات شخصی افراد، اطلاعات تجاری، اطلاعات موسسات آموزشی و سیستم‌های دولتی می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.