سه‌شنبه 29 می 12 | 11:17

برگزاری نمایشگاه عکس «غروب پیاز» در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران

نمایشگاه عکس و کاریکاتور غروب پیاز پیرامون مشکلات کشاورزان منطقه جنوب کرمان برگزار می‌شود.


در پی مشکلات پیش آمده برای کشاورزان منطقه جنوب استان کرمان و با هدف جلب توجه افکار عمومی به ویژه دانشجویان به معضلات بخش کشاورزی، نمایشگاه عکس و کاریکاتوری تحت عنوان «غروب پیاز» به همت جنبش عدالتخواه دانشجویی و بسیج دانشجویی دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران پیرامون مشکلات کشاورزان منطقه جنوب کرمان برگزار می‌شود.

پس از آنکه امسال نیز همچون چندین سال گذشته محصولات کشاورزی کشاورزان جنوب استان کرمان از جمله پیاز به دلیل کم کاری‌های مسئولین و واردات بی‌رویه، روی زمین باقی ماند و کشاورزان این منطقه را متضرر نمود، استاندار کرمان در مصاحبه‌ای با رد مسئولیت از خود، کشاورزان محروم را مقصر دانست و بخش خبری ۲۰: ۳۰ نیز بدون اندک توجهی به کشاورزان ضرر دیده، به حمایت از استاندار پرداخت.

خرید دیرهنگام محصول به حداقل قیمت که حتی هزینه کشت محصول را به کشاورز باز نمی‌گرداند نیز مفید فایده نیفتاد و موجب اعتراض کشاورزان به عملکرد مسئولین شد؛ هر چند این اعتراضات و سخن اصلی کشاورزان پیرامون عدم توجه به واردات و صادرات و نیز ساماندهی واسطه‌ها در رسانه‌ها بازتاب شایسته نیافت. در همین راستا جنبش عدالتخواه دانشجویی نمایشگاه عکسی را با هدف جلب توجه افکار عمومی و مسئولین مربوطه برگزار می‌کند.

این نمایشگاه در روز‌های سه شنبه و چهارشنبه، ۹ و ۱۰ خرداد ماه، در دانشکده کشاورزی دانشگاه تهران واقع در کرج دایر خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.