سه‌شنبه 29 می 12 | 17:36

رئیسی: هیچ شخصی در برابر قانون حاشیه امن ندارد

معاون اول قوه قضائیه در پاسخ به این سؤال که آیا مسئولین در پرونده فساد اقتصادی مصونیت دارند، گفت: هیچ کس در نظام جمهوری اسلامی حاشیه امن ندارد و همه در مقابل قانون یکسان هستند و اگر اتهامی متوجه کسی باشد بعد از رسیدگی آن را به اطلاع مردم می‌رسانیم.


حجت الاسلام ابراهیم رئیسی معاون اول قوه قضائیه در حاشیه همایش سراسری امنیت پایدار در خصوص رسیدگی به پرونده فساد اقتصادی گفت: بنای قوه قضائیه در دادگاه این است که هر کسی در این پرونده اتهامی متوجه‌اش است بدون اغماض مورد رسیدگی قرار گیرد و آنچه که اقتضای حق و عدل است برخورد شود.

وی افزود: به مردم عزیز و رسانه‌ها این اطمینان را می‌دهم که بنای دستگاه قضایی و اراده ما بر این است که افرادی که در این پرونده مطرح هستند برای ما فرق نمی‌کند چه مسئولیتی داشته باشند چه در زندان باشند و یا چه در بیرون از زندان بدون اغماض با آن‌ها برخورد و به پرونده‌شان رسیدگی شود.

رئیسی در پاسخ به این سئوال که آیا مقامات دولتی و سایر مسئولان دارای مصونیت در این پرونده هستند، گفت: هیچ فردی در نظام جمهوری اسلامی ایران نباید حاشیه امنی داشته باشد و بنای قوه قضائیه این است که طبق قانون با همه یکسان برخورد کند.

معاون اول قوه قضائیه اظهار داشت: اگر کسی اتهامی متوجه‌اش باشد پرونده‌اش حتما مورد بررسی قرار می‌گیرد و مردم و اصحاب رسانه نیز از نتایج این رسیدگی مطلع خواهند شد.

وی افزود: خواهش من این است که پیش داوری نکنیم و تصمیم در این موارد را به عهده دادگاه بگذاریم.

رئیسی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی بر اینکه نظر شما در مورد اظهارات اخیر یک نماینده که گفته بود نام مقامات باید در دادگاه برده شود، گفت: این رئیس دادگاه است که دادگاه را مدیریت می‌کند.

معاون اول قوه قضائیه خاطر نشان کرد: وقتی متهم یا وکیل مدافع آن در دادگاه حرف‌هایی را مطرح می‌کند پیگیری این مباحث مطرح شده با دادگاه است. شاید اسم افراد مختلفی در دادگاه برده شود اما باید دید دادگاه چه تصمیمی می‌گیرد.

وی اظهار داشت: اگر کسی اتهاماتی نسبت به او وارد باشد و این اتهامات مبتنی بر دلایل و اسناد باشد و درستی این اسناد و مدارک برای رئیس دادگاه نیز ثابت شود بدانید که قوه قضائیه هیچ اغماضی نخواهد کرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.