چهارشنبه 30 می 12 | 15:07

کرسی آزاداندیشی «وحدت شیعه و سنی» در حوزه علمیه قم برگزار شد

دومین نشست آزاداندیشی با موضوع «وحدت شیعه و سنی» از سوی معاونت تهذیب حوزه های علمیه در قم برگزار شد


در این نشست که شب گذشته با حضور مسئولان، اساتید، طلاب و فضلای حوزه در سالن اجتماعات مدرسه علمیه فیضیه قم از سوی دفتر فرهنگی معاونت تهذیب حوزه‌های علمیه برگزار شد، شش نفر از طلاب و فضلای حوزه، نظرات خود را به عنوان موافق و مخالف وحدت شیعه و سنی ارائه دادند.

بر اساس این گزارش، حجت السلام مقدمی، طلبه سطح۳ حوزه، محمد محسن مروجی طبسی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی، محمد فولادوند، عضو هیئت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)، مجید شاکر، پژوهشگر حوزوی و مجید رجبی، طلبه سطح خارج حوزه و آقای دکتر علی آقانوری، عضو هیئت علمی دانشگاه ادیان و مذاهب اسلامی به ایراد سخن پرداختند.

در این نشست، همچنین متن سخنان علی علأ المعول، استاد دانشگاه الازهر مصر و حجت‌الاسلام والمسلمین نجم‌الدین طبسی، عضو هیئت علمی مرکز تخصصی مهدویت درباره وحدت شیعه و سنی قرائت شد.

بر پایه این گزارش، در پایان دومین کرسی آزاداندیشی، حجت‌الاسلام والمسلمین زمانی، معاون بین‌الملل حوزه‌های علمیه، با بیان اینکه نظرات مطرح شده در این نشست، نظرات فردی بوده و مربوط به مذهب نمی‌شود، ادامه داد: هیچ یک از مباحث مطرح شده در مخالفت با وحدت شیعه و سنی نمی‌باشد، ‌بلکه تنها در شیوه وحدت اختلافاتی وجود دارد.

وی در ادامه ضمن اشاره به مراحل وحدت شیعه و سنی، به تبیین دلایل ضرورت وجود وحدت میان مسلمانان اشاره کرد.

خاطرنشان می‌شود، سومین کرسی از سلسله کرسی‌های آزاد اندیشی با عنوان «حوزه دوستی و دوستی حوزوی» در مهرماه سال جاری برگزار خواهد شد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.