چهارشنبه 30 می 12 | 15:55

«انقلاب اسلامی»؛ موضوع ویژه جشنواره شعر و داستان جوان سوره

کمال شفیعی گفت: بخش ویژه دهمین جشنواره شعر و داستان جوان به موضوع «انقلاب اسلامی» اختصاص دارد.


کمال شفیعی، دبیر دهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره  درباره اهداف و زمان برگزاری این جشنواره توضیحاتی داد و گفت: مهلت جشنواره شعر و داستان جوان سوره به هیچ عنوان تمدید نخواهد شد.

وی افزود: سن افرادی که تا تاریخ ارسال آثار، به ۳۰ سال نرسیده باشد می‌توانند در جشنواره شرکت کنند؛ این جشنواره به دلیل اینکه مختص جوانان است از این رو افراد زیر سی سال می‌توانند در آن شرکت کنند، ضمن اینکه افراد تا تاریخ بیستم خرداد باید آثار خود را در سامانه ثبت کنند.

دبیر دهمین جشنواره شعر و داستان جوان سوره ضمن اشاره به استقبال تصریح کرد: استقبال از این جشنواره بسیار چشمگیر بوده و در راستای شرکت در دهمین دوره از تمام روستا‌ها و شهرهای کشور آثاری به دبیرخانه واصل شده است.

شفیعی بیان کرد: داوری‌ها بر اساس جدول زمان‌بندی که در فراخوان اعلام شده صورت می‌گیرد و این در حالی است که آثار در دو مرحله داوری خواهند شد.

به گفته دبیر این جشنواره، بخش آزاد اختصاص به بخش آزاد و محورهای پیشنهادی و بخش ویژه هم اختصاص به موضوع انقلاب اسلامی دارد؛ آثار در حوزه‌های داستان، داستان کودک و نوجوان، شعر آزاد شعر کلاسیک و شعر کودک و نوجوان داوری می‌شود.

شفیعی تصریح کرد: هر شرکت کننده می‌تواند اثر خود را در دو بخش موضوعی و آزاد ارسال کند؛ ضمن اینکه در هر قالب ۶ شعر، در هر قالب داستانی ۲ داستان پذیرفته می‌شود، اما علاقه‌مندان می‌توانند در تمام قالب‌ها‌ شرکت کنند.

وی گفت: امسال افرادی که در روز افتتاحیه و اختتامیه جشنواره حاضر نشوند، این عدم حضورشان به معنای انصراف از جشنواره است و جایزه‌ای به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد.

شفیعی جشنواره شعر و داستان جوان را به عنوان یکی از مهم‌ترین ساز و کارهای رصد تلاش شاعران و نویسندگان جوان معرفی کرد و گفت: این جشنواره بستری برای آشکار شدن تلاش شاعران و نویسندگان جوان استان‌ها و فعالیت‌های ادبی حوزه هنری در روستا‌ها و شهرستان‌های دور افتاده کشور است.

جشنواره شعر و داستان جوان سوره ۲۶ و ۲۷ تیرماه در ارومیه برگزار می‌شود و آخرین مهلت ارسال آثار از سوی دبیرخانه این جشنواره ۲۰/۳/۹۱ اعلام شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.