چهارشنبه 30 می 12 | 18:11

دانشجوی افغان؛ رتبه نخست کارشناسی ارشد ایران

مجتبی نیکزاد خطاب به جوانان افغانستانی که در مهاجرت به سر می برند، گفت: ما باید به پاس حرمت و قدردانی از خون شهدایی که برای استقلال کشورمان ریخته شده است، احساس مسئولیت داشته باشیم و همواره برای رسیدن به افغانستانی آزاد و سر بلند از هیچ گونه تلاشی دریغ نورزیم.


آزمون کارشناسی ارشد جمهوری اسلامی ایران در 29 ماه دلو 1390 برگزار گردید و نتایج آن روز یکشنبه هفتم جوزای 1391 اعلام شد که مجتبی نیکزاد دانشجوی افغانستانی دانشگاه باهنر کرمان، موفق به کسب رتبه‏ی نخست کشوری در رشته‏ی مهندسی اقتصاد کشاورزی شد.

وی از مهاجران افغانستانی می باشد که در ایران متولد شده و توانسته است تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهد و اکنون نیز پس از گذارندن دوره کارشناسی موفق به کسب رتبه نخست کشوری در کنکور کارشناسی ارشد ایران شد.

در این رابطه خبرگزاری آوا گفتگویی کوتاهی را با وی ترتیب داده است که به آن می پردازیم .

وی با بیان این که رسیدن به این امر از اهداف اصلی من در زندگی بود، گفت: مخاطبین ما در جریان هستند که مشکلات مهاجرین در عالم مهاجرت بسیار زیاد است، اما همیشه این مسئله در تاریخ ثابت شده است که کسانی که محدودیت دارند، می توانند موفقیت های بزرگتری را در زندگی کسب نمایند و من نیز به دنبال آن بودم تا این محدودیت ها را به فرصت تبدیل کنم و در این راه تلاش فراوان نمودم.

نیکزاد رمز موفقیت خود را در این راه را ایمان و توکل به خدا عنوان کرد و افزود: ایمان و اعتماد به خداوند نیروی مضاعفی را در من به وجود آورد تا توانستم این افتخار را برای کشورم کسب نمایم.

این دانشجوی افغانستانی دانشگاه باهنر کرمان، در ادامه مطلب فوق، یاد آور شد: پدر و مادر و سایر اعضای خانواده ام نیز در این راه مرا کمک و یاری رساندند و در همه زمینه ها پشتیبان و مایه دلگرمی من بودند.

وی ضمن بیان این مطلب که افغانستان عزیز به نیروهای تحصیل کرده و متخصص نیاز دارد، خاطر نشان کرد : در آینده به دنبال آن هستم تا با کسب مدارج عالی به کشورم برگردم و در آنجا به ایفای وظیفه بپردازم و این آرزویی است که همیشه به آن فکر می کنم و امیدوارم که خداوند نیز مرا در این راه یاری رساند.

مجتبی نیکزاد در پایان این گفتگو خطاب به جوانان افغانستانی که در مهاجرت به سر می برند، گفت: ما باید به پاس حرمت و قدردانی از خون شهدایی که برای استقلال کشورمان ریخته شده است، احساس مسئولیت داشته باشیم و همواره برای رسیدن به افغانستانی آزاد و سر بلند از هیچ گونه تلاشی دریغ نورزیم.

  1. حسن رضا نجف زاده
    25 آگوست 2012

    بنده کسب رتبه نخست را به آقای مجتبی نیک زاد وکافه ملت مظلوم وقهرمان افغانستان تبریک می گویم.ایشان مایه افتخار و دلگرمی ما هستند.به امید آبادانی و سرافرازی افغانستان عزیزمان.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.