چهارشنبه 30 می 12 | 18:59
در نامه بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران به رئیس سازمان بازرسی کل کشور عنوان شد:

آقای پورمحمدی! مناقصه بانک مسکن را لغو کنید

در این مناقصه به جای آنکه به طور کلی به نیازمندی بانک در حوزه‌ی مورد نظر اشاره گردد، به طور خاص روی یک محصول نرم‌افزاری شرکت آمریکایی IBM تأکید گردیده است… لذا تقاضامند است، به جهت حفظ منافع ملی و همچنین جلوگیری از خدشه در امنیت ملی، دستورات لازم جهت تجدید نظر در مناقصه‌ی مذکور صادر گردد.


به گزارش تریبون مستضعفین در پی برگزاری مناقصه‌ای از سوی بانک مسکن برای خرید و راه‌اندازی سیستم‌های مونیتورینگ شرکت IBM بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران با ارسال نامه‌ای به رئیس سازمان بازرسی کل کشور نسبت به عواقب امنیتی به کارگیری سیستم‌های مونیتورینگ شرکت یادشده برای نظام بانکی کشور هشدار داد و هم‌چنین به علت وجود سیستم‌های مشابه ساخت داخل، مغایرت این اقدام با شعار «حمایت از کار و سرمایه ایرانی» را یادآور شد.

 هم‌چنین گزارشی از پیشینه شرکت IBM و سابقه سیاهش در همکاری با نهادهای امنیتی ایالات متحده آمریکا به پیوست این نامه برای حجة‌الاسلام مصطفی پورمحمدی ارسال شده است. (دانلود پیوست)

چندی پیش تریبون مستضعفین در یادداشت «بانک مسکن با امنیت شبکه سایبری بانک‌داری کشور بازی می‌کند» به بررسی کارنامه شرکت IBM و خطرات امنیتی‌ای که به کارگیری سیستم‌های این شرکت می‌تواند در پی‌ داشته باشد و هم‌چنین مغایرت اقدام بانک مسکن در منحصر کردن مناقصه به خرید و راه‌اندازی سیستم‌های IBM با شعار سال پرداخته بود.

در ادامه متن نامه بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران به حجة‌الاسلام پورمحمدی را می‌خوانید:

باسمه تعالی

جناب آقای حجت الاسلام و المسلمین پورمحمّدی
ریاست محترم سازمان بازرسی کل کشور

با عرض سلام و احترام

مطلع شدیم که اخیراً، بانک مسکن دو نرم‌افزار بسیار مهم را برای خریداری و نصب بر روی سیستم‌های رایانه‌ای خود به مناقصه گذاشته است. نکته‌ی قابل ذکر آن است که در این مناقصه به جای آنکه به طور کلی به نیازمندی بانک در حوزه‌ی مورد نظر اشاره گردد، به طور خاص روی یک محصول نرم‌افزاری شرکت آمریکایی IBM تأکید گردیده است.

این مسأله از دو جنبه قابل توجه است. نخست در سالی که به فرموده‌ی مقام معظم رهبری –دام ظله- سال «تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه‌ی ایرانی» نام گرفته است، اصرار یک بانک دولتی به خرید یک ابزار خارجی، در حالیکه نمونه‌های موفق داخلی آن موجود بوده و همچنین توانایی فنی ساخت آن در کشور وجود دارد، چیزی جز بی‌توجهی به منویات معظم له و تضعیف صنایع داخلی نیست. دوم آنکه در وضعیت فعلی که اهمیت امنیت فضای سایبر در صدر مسائل کشور قرار گرفته و پس از فرمان مقام معظم رهبری-دام ظله- به تشکیل «شورای عالی فضای مجازی»، نصب محصول یک شرکت دارای تعاملات گسترده با سازمان‌های نظامی و امنیتی ایالات متحده‌ی آمریکا و رژیم صهیونیستی، روی شریان‌های اقتصادی کشور، اگر از روی خیانت نباشد، چیزی جز یک غفلت بسیار بزرگ نخواهد بود.

لذا تقاضامند است، به جهت حفظ منافع ملی و همچنین جلوگیری از خدشه در امنیت ملی، دستورات لازم جهت تجدید نظر در مناقصه‌ی مذکور صادر گردد.

لازم به ذکر است، توضیحات مختصری پیرامون وضعیت شرکت IBM و ارتباط آن با نهادهای امنیتی و نظامی ایالات متحده و همچنین خصوصیات فنی نرم‌افزارهای ذکر شده در مناقصه و جایگاه مهم آنها در یک سیستم رایانه‌ای و تهدیدات امنیتی مربوطه به پیوست ارسال می‌گردد.

و من ا… التوفیق
بسیج دانشجویی پردیس دانشکده‌های فنی دانشگاه تهران

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.