پنج‌شنبه 31 می 12 | 13:30
همایش «امام خمینی،فلسطین و بیداری اسلامی»

نماینده حماس: بیداری اسلامی مدیون انقلاب و رهبری امام خمینی است

در آستانه سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) همایش «امام خمینی، فلسطین و بیداری اسلامی» در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی ملارد برگزار شد.


دکتر خالد قدومی، نماینده جنبش حماس در تهران در این همایش گفت: امام خمینی نمونه کامل مجتهدی با خرد سیاسی و اسلامی بود که توانست انقلابی را پایه گذاری کند که به اولین جمهوری اسلامی در دنیا تبدیل شود.

وی افزود: امام خمینی (ره) با احساس شگرف و عمیق خود در سن ۷۰ سالگی حرکتی را در بین ملت ایران ایجاد کردند که قدرت طاغوت توان مقابله با آن را از دست داد و در ‌‌نهایت سرنگون شد.

قدومی ایجاد وحدت بین آحاد مختلف مردم را از مهم‌ترین رموزپیروزی انقلاب اسلامی دانست و افزود: وحدت آحاد مردم باعث شد که قدرت طاغوت در هم بشکند و حکوت ظالم شاهنشاهی توانایی مقابله خود را با اراده مردمی از دست بدهد.

و ی ادامه داد: امام خمینی (ره) در انقلاب اسلامی موضوع فلسطین را مورد توجه زیادی قرار داده بودند که همین امر باعث شد این انقلاب تنها به مردم ایران محدود نشود و طی سالیان بعد تمام کشور‌های اسلامی را در بربگیرد.

خالد قدومی یادآورشد: امروز در شرایطی قرار گرفته‌ایم که اندیشه‌های قوی و بر‌تر بر اذهان عمومی مسلط می‌شوند و وقوع بیداری اسلامی در کشور‌های مختلف شاهدی بر این ادعاست.

وی اضافه کرد: بیداری اسلامی امروز مدیون انقلاب اسلامی و رهبریت امام خمینی (ره) است که سیاست را عین دیانت می‌دانست و دین را توام با سیاست تلقی می‌کرد.

و ی ادامه داد: سایر انقلاب‌ها نیز برای ماندگاری خود باید در پیرو اندیشه امام (ره) مردم را سرلوحه فعالیت‌های خود قرار دهند و به خواست و اراده آن‌ها توجه کنند.

نماینده جنبش حماس در تهران در پایان گفت: اسلام یک تجربه بشری است که پیش قراول آن حضرت محمد (ص) است و بعد از آن امامان و بعد از آن‌ها رهبران فرزانه‌ای چون امام خمینی (ره) چراغ اسلام را در سراسر دنیا شعله ور کرده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.