جمعه 01 ژوئن 12 | 09:42

حوزه به جای نقد صرف در گیر سینما شود

حوزه باید بجای نقد صرف و اصطلاحا از دور بر آتش دست داشتن، درگیر سینما شود و به آن کمک کند و از آن کمک بگیرد و در نگرش هنرمندان سینما و تئوری های هنری تغییر ایجاد کند.


همایون اسعدیان در حاشیه اختتامیه جشنواره فیلم اشراق در قم گفت: خوشبختانه نمایش فیلم طلا و مس که شاید برای اولین بار آغازگر نمایش یک فیلم مرتبط با موضوع روحانیت در حوزه علمیه بود به جشنواره منجر شد و امیدوارم با این جشنواره ارتباط روحانیت و حوزه به شکل خوبی شکل بگیرد.

وی ادامه داد: حوزه باید بجای نقد صرف و اصطلاحا از دور بر آتش دست داشتن باید درگیر سینما شود و به آن کمک کند و از آن کمک بگیرد و در نگرش هنرمندان سینما و تئوری های هنری تغییر ایجاد کند.

وی سینما را فرصتی مناسب برای تبلیغ مناسب دین ارزیابی کرد و ادامه داد: طلابی که با مظاهر تکنولوژی از جمله رایانه، اینترنت و سایر مصادیق آن کار می کند نگرش متفاوتی دارند و همانطور که می دانید با افزایش سرعت تحولات زمانه دیگر شیوه های تبلیغ قدیمی پاسخگو نیست.

اسعدیان ادامه داد: حوزه های علمیه باید به شیوه های مدرن تبلیغی از جمله سینما و تلویزیون روی بیاورند که جشنواره فیلم اشراق آغاز این نوع نگاه است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: