جمعه 01 ژوئن 12 | 16:00
رییس انجمن سینماداران:

اقتصاد سینمای ایران بحرانی است

رییس انجمن سینماداران گفت كه مخاطبان امروز رغبتی برای رفتن به سالن های سینمایی ندارند و شرایط موجود سینماداران را با مشكلات عدیده ای روبه رو كرده است.


محمد قاصد اشرفی گفت: فیلم‌های در حال اکران در شرایط موجود از استقبال خوبی برخوردار نیستند و فروش ندارند.

وی ادامه داد: آثار سینمایی متاسفانه موضوع‌های مناسبی ندارند و مضامین فیلم‌ها مورد پسند مخاطبان به عنوان صاحبان اصلی سینما نیست.

رییس انجمن سینماداران تاکید کرد: رغبتی برای رفتن به سالن‌های سینمایی از سوی مخاطبان وجود ندارد و این در حالی است که اردیبهشت تا اواسط خرداد از جمله زمان‌های مناسب برای اکران فیلم‌های سینمایی است.

اشرفی ادامه داد: علاوه بر کیفیت پایین فیلم‌های سینمایی، اختلاف میان سینماگران و صنوف سینمایی نیز به اقتصاد سینمای ایران ضربه زده و زمینه مساعد برای بهره وری از سینما وجود ندارد.

وی توضیح داد: برای برون رفت از مشکل کنونی سینما باید چاره‌ای اندیشید و به این شرایط پایان داد.

این سینمادار به بار سنگین مالی که بر دوش سینماداران قرار دارد اشاره کرد وگفت: هزینه سالن‌های سینمایی از فروش فیلم‌های سینمایی تامین نمی‌شود و صاحبان سالن برای تامین حقوق کارمندان دچار مشکل شده و تعدیل نیرو دارند.

اشرفی یادآور شد: سالن‌های بخش خصوصی امروز در شرایط بسیار بدی قرار دارند و با این شرایط نمی‌تواند آینده خوبی را برای این بخش متصور بود.

وی تاکید کرد: با وجود این فروش پایین سینماداران باید نسبت به وضعیت هزینه مالیات و عوارض شهری و هزینه‌هایی از این دست در جهت کمک به سینماداران اقدام فوری کرد.شورای عالی سینما به تازگی در زمینه مالیات و هزینه‌های جاری در سینما تصمیم‌های مهم و اساسی اتخاذ کرده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.