جمعه 01 ژوئن 12 | 15:32

بازداشت دانشجویان معترض در کانادا

خبر بازداشت مذاکره کننده ارشد دانشجویان معترض در کانادا همراه با هشتاد و چهار دانشجوی دیگر باعث خشم دانشجویان و تشدید اعتراضات شده است.


خبر بازداشت فیلیپ لاپوند مذاکره کننده ارشد دانشجویان همراه با هشتاد و چهار دانشجوی دیگر موجب خشم دانشجویان معترض شده است.بازداشت دانشجویان و معترضان این بحران اجتماعی را به سطح متفاوت و تازه‌ای کشانده است. در کنار اعتراضاتی که به شهریه دانشگاه‌ها وجود دارد، دوربین‌های معترضان اوضاع حاکم بر مونترال را به تصویر می‌کشند.

دانشجویان کانادایی هر شب با هماهنگی‌های قبلی خود از طریق شبکه‌های اجتماعی و گوشیهای هوشمند خود مسیر راهپیمایی‌هایشان را تغییر می‌دهند و این مسئله هر بار پلیس کانادا را در ایالت کبک غافلگیر می‌کند.

پلیس نیز با توجه به این روشهای پیشرفته می‌کوشد روش‌های مدرن را در پیش گیرد. گروههای گشتی تقویت شده است درحالی که پلیس حساب کاربری توئی‌تر خاص خود را راه اندازی کرده است. همچنین پلیس به کمک دوربینهای ویژه خود مسیرهای ویژه راهپیمایی را دنبال می‌کند.

با همه تدابیر پلیسی، ابعاد اعتراض‌ها هر شب گسترده‌تر می‌شود.

در کنار دانشجویان معترض وکلا نیز به اقدام دولت در سرکوب این اعتراضات، اعتراض کرده‌اند. آن‌ها اقدام دولت را نقض حقوق مدنی مردم و آزادی‌های مدنی آن‌ها می‌دانند.

این وکلا می‌گویند در قوانین کانادا درباره آزادی بیان و آزادی گردهمایی و تشکیل مجامع، اعتراضاتی این چنین در نظر گرفته شده است و این اقدام دانشجویان کاملا قانونی است.

دانشجویان کانادایی قصد دارند روز شنبه (فردا) بار دیگر به خیابانهای مونترئال بریزند تا اعتراضهای خود را ابراز کنند.

اعتراضهای دانشجویی به سرعت در سراسر کانادا در حال گسترش است. هزاران نفر از دانشجویان شهر تورنتو نیز روز گذشته برای اعلام همبستگی با دانشجویان کبک تظاهرات کردند. مردم کبک علاوه بر خشم از افزایش شدید شهریه‌های دانشگاهی از این مساله نیز خشمگین هستند که براساس یکی از قوانین محلی، تظاهرات دانشجویان در کانادا محدود است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.