شنبه 02 ژوئن 12 | 10:19
معاون وزير نيرو هشدار داد:

مصرف برق نسبت به سال گذشته بیشتر بوده است

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی با اشاره به متوقف شدن روند کاهش مصرف برق که از زمان هدفمندی یارانه‌ها شروع شده بود از رشد چهار درصدی اوج مصرف در مقایسه با سال گذشته خبر داد.


محمد بهزاد، معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی، گفت: از ابتدای سال‌جاری تاکنون بیش از هفت درصد افزایش پیک (اوج) مصرف داشته‌ایم که در مقایسه با زمان مشابه سال گذشته چهار درصد افزایش یافته است.

معاون وزیر نیرو میزان افزایش مصرف انرژی را از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از شش درصد اعلام کرد و افزود: متاسفانه این ارقام بسیار هشدار دهنده است و اگر با همین وضعیت پیش رویم، پیک مصرف برق در تابستان امسال به بیش از ۴۶ هزار مگاوات خواهد رسید.

وی با درخواست از مشترکان بخش‌های مختلف بویژه بخش خانگی برای کنترل میزان مصرف برق گفت: مشترکان باید به کنترل مصرف خود نظارت جدی داشته باشند تا بتوانیم مانند سال گذشته، تابستان را بدون محدودیت سپری کنیم و با مشکل خاصی مواجه نشویم.

به گفته بهزاد در سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی، در کشور تجهیزات و وسایل خانگی با برچسب A و B که پایین‌ترین درجه مصرف را دارند، تولید می‌شود و با توجه به نامگذاری سال جاری، حمایت و توجه خاصی به ساخت داخل شده است که البته در این خصوص با وزارت صنایع همکاری‌های لازم نیز به عمل آمده است.

معاون وزیر نیرو با تاکید بر لزوم رعایت موضوع اصلاح الگوی مصرف افزود: در این زمینه ورود تجهیزات و همچنین ساخت وسایل پرمصرف به شدت کنترل می‌شود و با همکاری شرکت سابا و پژوهشگاه نیرو، اقدام‌های لازم در حال پیگیری است و امسال کنترل بیشتری برای جلوگیری از ساخت تجهیزات پرمصرف صورت می‌گیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.