شنبه 02 ژوئن 12 | 16:46
اولین جلسه کرسی آزادفکری در دانشگاه آزاد بابل برگزار شد:

«هندوانه بی‌شرط چاقو» پیرامون روابط آزاد دختر و پسر

اولین جلسه کرسی آزادفکری با محوریت روابط دختر و پسر روز یکشنبه ۹۱/۲/۳۱ راس ساعت 45: 10 در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد.


اولین جلسه کرسی آزادفکری با محوریت روابط دختر و پسر روز یکشنبه ۹۱/۲/۳۱ راس ساعت 10:45 در سالن کنفرانس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بابل برگزار شد. بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید و آغاز جلسه، آقای رفیعی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد بابل، ضمن عرض خوش آمد گویی به میهمانان به ایراد بیاناتی از رهبر معظم، پیرامون اهمیت برگزاری کرسی‌های آزادفکری در دانشگاه پرداختند.

جلسه با صحبت گروه مخالف آغاز شد و طی آن گفته شد: «هر نوع ارتباط باید در چارچوب دین بوده و عدم دقت خانواده در امر تربیت دینی فرزندان باعث اینگونه رخداد‌ها شده و معمولاً بیشترین آسیب در این میان متوجه دختران می‌باشد.» گروه موافق در پاسخ اظهار داشت: «رابطه بین دو جنس مخالف حاوی فوایدی است که از جمله می‌توان به شناخت بهتر برای ازدواج، ارضاء نیازهایی که با دوستان (هم جنس) پسر نمی‌توان به آن رسید و اطلاع از سلایق و عقاید جنس مخالف برای شناخت بهتر در زندگی با همسر آینده اشاره کرد.» در ادامه دبیر جلسه آقای میرنصرالهی از دو گروه خواستند که سخنان خود را شفاف‌تر مطرح کنند. گروه موافق ابراز داشت: «نیاز به ارتباط در هر جامعه‌ای حس می‌شود اما باید رابطه را در چارچوب خود تعریف کرد و باید دانست که این ارتباط چرا و چگونه باید انجام گیرد؟» و در ادامه روابط دختر و پسر را در ایران با غرب مورد مقایسه قرار دادند.

سپس آقای نقویان از سخنرانان جلسه، با نفی فرهنگ بی‌بند و بار غرب از دانشجویان خواستند تا با عمق بیشتری به مساله نگاه کنند و منبع شناخت خود را از غرب به فیلم‌های هالیوودی مختص نسازند. در بخش پایانی آقای دکتر محمودی اذعان داشتند: «تصمیم گیری در مورد ازدواج باید بر اساس عقل صورت گیرد. چرا که اظهار محبت در دختران بسیار واقعی‌تر از پسران است، باید مراقب بود تا این احساس مانع استفاده درست و به جا از عقل نشود.»

این جلسه با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد و همزمان با اذان ظهر به پایان رسید.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.