یکشنبه 03 ژوئن 12 | 16:06

جزوه: اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)

به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) مصاحبه ای از دکتر «محمد صادق کوشکی» با موضوع «اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)» به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به صورت جزوه، جهت چاپ و استفاده آماده شده است


تریبون مستضعفین- به مناسبت سالگرد رحلت امام خمینی (ره) مصاحبه ای از دکتر «محمد صادق کوشکی» با موضوع «اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)» به همت جبهه فرهنگی انقلاب اسلامی به صورت جزوه آماده شده است، که از لینک زیر قابل دانلود است.

در این بخشی از این گفتار می خوانیم:

یکی از عرصه هایی که در اندیشه سیاسی حضرت امام (ره) به عنوان بنیانگذار انقلاب و جمهوری اسلامی به شدت مغفول مانده است، اندیشه «تمدن سازی» ایشان است. امام (ره) اصرار داشتند که مشکلات جامعه ایرانی و در وهله بعد، بشریت، حل نخواهد شد، مگر اینکه یک تمدن مبتنی بر دین و افکار ناب شیعه در جمهوری اسلامی ساخته شده و به دنیا عرضه شود و دنیا با آشنا شدن با این تمدن برای امر ظهور موعود و فرا رسیدن پایان خوش تاریخ بشریت زمینه سازی کند. مراحلی که امام (ره) برای این تمدن سازی مد نظر داشتند، این بود که یک حوزه فکری برگرفته از افکار ناب شیعی که در بردارنده تعاریف بنیادین زندگی، هستی، خوشبختی و سایر اهداف زندگی باشد، برای همه انسان ها ارائه شود: به گونه ای که انسان ها بتوانندد آن را بفهمند و در صورت تمایل انتخاب کنند.

دانلود جزوه «اندیشه سیاسی امام خمینی (ره)»

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.