یکشنبه 03 ژوئن 12 | 14:55

رهبر انقلاب: اگر ما مسئولان خودشیفته و مغرور شویم زمین می‌خوریم

اگر توقف کنیم به عقب پرت می‌شویم و اگر دچار غرور شویم به زمین خواهیم خورد. اگر ما مسئولان کشور دچار خود محوری، تکبر و خودشگفتی بشویم، تودهنی خواهیم خورد. در راه پیشرفت کشور «توقف ممنوع» است.ما هنوز در دامنه قرار داریم و با قله فاصله داریم. روزی که ملت ایران به قله برسد، دشمنی‌ها و خباثت‌ها به پایان می‌رسد


رهبر انقلاب با اشاره به اهمیت دهه پیشرفت فرمودند: اگر توقف کنیم به عقب پرت می‌شویم و اگر دچار غرور شویم به زمین خواهیم خورد. اگر ما مسئولان کشور دچار خود محوری، تکبر و خودشگفتی بشویم، تودهنی خواهیم خورد.در راه پیشرفت کشور «توقف ممنوع» است. ما هنوز در دامنه قرار داریم و با قله فاصله داریم. روزی که ملت ایران به قله برسد، دشمنی‌ها و خباثت‌ها به پایان می‌رسد

حضرت آیت‌الله خامنه ای با بیان اینکه بازخوانی سیره و درسهای حضرت امام برای روشن کردن راه آینده و تصحیح مسیرمان است فرمودند: امیرالمونین پدر امت بود و مردم ما 13 رجب را روز پدر می نامند. امام بزرگوار ما نیز در حق این ملت پدری کرد. پدر امت مظهر مهربانی و صلابت شخصیت است.

رهبر معظم انقلاب همچنین تاکید کردند: امام علاوه بر اینها پدر جنبش اسلامی امروز در دنیای اسلام است.

حضرت آیت الله خامنه ای درباره موضوعی که در سخنرانی امروز تبیین می شود تاکید کردند: یکی از خطوط اصلی در سیره و منش امام دمیدن روح عزت ملی در کالبد کشور است.

ایشان در تبیین معنای عزت گفتند:‌ عزت به معنای ساخت مستحکم درونی یک فرد و یک جامعه است که او را در مقابله با دشمن در مقابله با موانع دارای اقتدار می کند و بر چالش ها او را غلبه می بخشد.

حضرت آیت الله خامنه ای با بیان اینکه این حرکت عظیم امام عزت ملی را در کشور ما و ملت ما زنده کرد اظهار داشتند: این یک بحث متکی به واقعیت جامعه است؛ یکی بحث صرفا ذهنی نیست.

ایشان در ادامه اضافه کردند: امام در طول حیات چه در حوزه علم و تدریس و چه در حوزه دوران مبارزه دشوار و چه در حوزه مدیریت و حاکمیت، آن وقتی که در راس کشور قرار گرفت و مدیریت جامعه را در قبضه گرفت در همه اینها مصداق «و توکل علی العزیز الرحیم» بود. برای همین بود که کارهای بزرگ که همه می‌گفتند نشدنی است با طلوع امام این کارها شدنی شد.همه سدهایی که گفته می شد شکستنی نیست با حضور امام این سدها شکستنی شد.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در ادامه سخنان خود فرمودند: در در دوران دویست سال منتهی به انقلاب ما یک دوران تاریک ذلت را از سر گذراندیم؛ ما در تمام این دوران در حوزه سیاست یک ملت منزوی بودیم؛ در فعل و انفعالات منطقه خودمان چه برسد به جهان هیچ تاثیری نداشتیم.

به گفته ایشان در ادبیات انقلابی امام(ره) تکیه اصلی بر روی ساخت درونی ملت است و آنچه باید به آن توجه کنیم این است که این یک کار مقطعی نیست، بلکه یک کار ادامه‌دار است. این عزت ملی باید دائم در حال جلو رفتن باشد و ما را به پیشرفت برساند.

ایشان ادامه دادند:همت امام(ره) که رهبر این انقلاب و زمامدار این انقلاب بودند بر این گماشته شد که روح عزت ملی را در این مردم احیا کند و عزت آنها را به آنها برگرداند. فرهنگ «ما می‌توانیم» را امام (ره) به دهان مردم انداخت و در دل آنها جایگزین کرد.

رهبر معظم انقلاب با بیان اینکه هدف دشمنان از بین بردن موجودیت نظام بود تاکید کردند: ما امروز از لحاظ قدرت سیاسی، قدرت تاثیرگذاری بر تحولات دنیا و حضور در فعل و افعالات منطقه خود و دیگر مناطق جهان به مراتب از اول انقلاب قوی‌تریم.

حضرت آیت الله خامنه ای در ادامه خاطر نشان کردند:یکی از شاخص‌های پیشرفت، مظاهر مردم سالاری اسلامی است.انتخاب‌های شورانگیز این کشور داشتیم نمونه‌ای از همین شاخص است. این نشانه پیشرفت ملت ایران در اهداف انقلابی است.

ایشان همچنان تصریح کردند: محافل سیاسی دنیا از خطر ایران هسته‌ای دم می‌زنند؛ اینها دروغ می‌گویند و فریبکاری می‌کنند. آنچه که آنها از آن باید بترسند ایران هسته‌ای نیست، ایران اسلامی است. ایران اسلامی در ارکان قدرت استکباری زلزله انداخته‌ است.

رهبر انقلاب با اشاره به اهمیت دهه پیشرفت فرمودند: اگر توقف کنیم به عقب پرت می‌شویم و اگر دچار غرور شویم به زمین خواهیم خورد. اگر ما مسئولان کشور دچار خود محوری، تکبر و خودشگفتی بشویم، تودهنی خواهیم خورد.در راه پیشرفت کشور «توقف ممنوع» است.ما هنوز در دامنه قرار داریم و با قله فاصله داریم. روزی که ملت ایران به قله برسد، دشمنی‌ها و خباثت‌ها به پایان می‌رسد

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.