یکشنبه 03 ژوئن 12 | 15:31

غرب از «ایران اسلامی» می ترسد نه از «ایران هسته ای»

اگر توقف کنیم به عقب پرت می‌شویم و اگر دچار غرور شویم به زمین خواهیم خورد. اگر ما مسئولان کشور دچار خود محوری، تکبر و خودشگفتی بشویم، تودهنی خواهیم خورد. در راه پیشرفت کشور «توقف ممنوع» است.ما هنوز در دامنه قرار داریم و با قله فاصله داریم. روزی که ملت ایران به قله برسد، دشمنی‌ها و خباثت‌ها به پایان می‌رسد


حضرت آيت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظيم دلدادگان وشيفتگان امام خمينی (ره) در حرم مطهر بنيان گذار جمهوری اسلامی، امام راحل را پدر ملت و مظهر مهربانی، اقتدار و صلابت خواندند و با اشاره به تلاش هوشيارانه امام در احيای روح عزت ملی و استحكام ساختار درونی ملت افزودند : ملت تاريخ ساز ايران با تكيه بر همين عوامل، الگويی موفق از ايران اسلامی و پيشرفت در خارج از حوزه نفوذ سلطه گران جهانی را به ملتها ارائه داده و زورگويان جهانی را به وحشت انداخته است كه همين مسير درخشان تارسيدن به قله های پيشرفت ونااميد شدن قطعی دشمنان ادامه خواهد يافت و بدون ترديد آينده برای ملتهای مسلمان و ملت ايران، بهتر از گذشته خواهد بود.

در اين مراسم كه صبح امروز در بيست و سومين سالگرد رحلت رهبر كبير انقلاب اسلامی و با شكوه فراوان برگزار شد، حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به عيد مبارك ولادت پدر امت، حضرت اميرالمومنين علی عليه السلام و نامگذاری سيزدهم رجب بعنوان روز پدر، تاكيد كردند: امام بزرگوار ما در حق اين ملت پدری كرد زيرا از يك طرف مظهر مهربانی و رحمت پدرانه و از طرف ديگر مظهر اقتدار و صلابت بود.

ايشان همچنين امام راحل را پدر جنبش اسلامی امروز در دنيای اسلام خواندند و افزودند: يكی از خطوط اصلی در سيره و منش امام خمينی(ره) دميدن روح عزت ملی در كشور و زنده كردن ملت است.

رهبر انقلاب اسلامی بحث در مورد حركت بزرگ امام راحل در دميدن روح عزت ملی در كشور را يك بحث غير ذهنی و مبتنی بر واقعيات جامعه دانستند و در تبيين منطق قرآن در خصوص عزت، خاطر نشان كردند: در منطق قرآن، عزت واقعی و كامل متعلق به خدا و هر كسی است كه در جبهه خدايی قرار می گيرد.
حضرت‌ آيت الله خامنه ای با تاكيد بر اينكه بر اساس منطق قرآن بايد عزت را از خدا طلب كرد، افزودند: هنگامی كه عزت واقعی شامل حال يك فرد يا جامعه شود، آن عزت همچون حصار مستحكمی، تلاش دشمن را برای نفوذ، محاصره و نابودی آن جامعه، ناكام می گذارد. ايشان تاكيد كردند: هرچه اين عزت در لايه های فردی و اجتماعی عميق تر باشد، تاثيرات نفوذ ناپذيری آن بيشتر نمايان می شود و در نهايت انسان و جامعه به مرحله ای می رسد كه در مقابل دشمن بزرگ يعنی شيطان هم محفوظ می ماند.

رهبر انقلاب اسلامی، امام خمينی (ره) را نمونه بارز اين عزت خواندند و خاطر نشان كردند: امام راحل در طول حيات خود، چه در عرصه علم و تدريس، چه در دوران دشوار مبارزه و چه در دوران مديريت و حاكميت مصداق توكل بر خداوند عزيز و رحيم بود.

حضرت ايت الله خامنه ای افزودند: بهمين علت كارهای بزرگی كه همه بر امكان ناپذير بودن آنها تاكيد داشتند با طلوع امام شدنی شد و همه سدهايی كه غيرقابل نفوذ و ناشكستنی بنظر می رسيدند، با حضور امام شكستنی شدند.

ايشان با تاكيد بر اينكه امام بزرگوار علاوه بر آنكه خود مظهر عزت نفس و معنويت بود، روح عزت را در ملت نيز زنده كرد، خاطر نشان كردند: ملت ايران با احساس عزتی كه از درسهای انقلاب و امام آموخت توانست توانايی های خود را كشف كند و با چشم خود شاهدتحقق بسياری از وعده های الهی از جمله غلبه مستضعفين بر مستكبرين باشد.

حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به تاريخ پر فراز و نشيب اين سرزمين خاطرنشان كردند: ما ايرانی ها در تاريخ طولانی خود، دورانهای مختلف، عزت و ذلت را شاهد بوده ايم كه دوران دويست ساله منتهی به انقلاب، دورانی سخت، تاريك وذلت بار بوده است.
ايشان، انزوا در منطقه و جهان، عقب ماندگی روزافزون در حوزه اقتصاد، عقب افتادگی عميق در حوزه علم و فناوری و تأثيرپذيری منحط دولتها و حكام ايران از استعمارگران و بيگانگان را از جمله نشانه های ذلت دوران قاجار و پهلوی برشمردند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به قراردادهای ننگين تركمانچای و گلستان و جدا شدن دهها شهر از ايران عزيز افزودند: در آن دوران ذلت بار، بيگانگان، رژيم پهلوی دست نشانده را بوجود آوردند و ايران را به ميدان تاخت و تاز سياسی، اقتصادی و فرهنگی تبديل كردند.
ايشان با تصريح برخی مصاديق رفتار ذليلانه حكام دويست سال گذشته ايران در مقابل تحكم و زورگويی بيگانگان افزودند: البته در آن دوران استثناهايی مانند اميركبير، فتوای آيت الله شيرازی در قضيه تنباكو، دخالت علما در قضيه مشروطه و نهضت ملی شدن نفت وجود داشت اما اين استثناها يا كوتاه بوده و يا به كلی ناكام ماند و ذلت و ضعف بر اين ملت بزرگ تاريخ ساز تحميل شد.

حضرت آيت الله خامنه ای، انقلاب كبير اسلامی را پايان روال ذلت و آغاز روال عزت ملت ايران برشمردند و تأكيد كردند: با پيروزی انقلاب ورق به كلی برگشت و امام خمينی با تمركز بر احيای روح عزت ملی، فرهنگ “ما می توانيم” را در عمق جان اين ملت مؤمن جايگزين كرد.
ايشان با استناد به آيات قرآنی، نفس ايمان را عزت آفرين دانستند و افزودند: امام بزرگوار و مدبر ملت، با پيدا كردن انگيزه ها و همت ها، ملت مؤمن را به صحنه آورد و حضور مردم در صحنه براساس سنت مبارك الهی، زمينه ساز جلب رحمت بيدريغ پروردگار شد.
حضرت آيت الله خامنه ای تأكيد بر ساخت درونی ملت را نكته ای اصلی در ادبيات امام برشمردند و خاطر نشان كردند: امام در احيای روح عزت ملی بر تفاخر و غرور تكيه نمی كرد بلكه بنا را بر استحكام ساخت درونی ملت می گذاشت و همين امر باعث شد كه روح عزت ملی و پيشرفت همچنان در اين سرزمين بزرگ جاری باشد.

رهبرانقلاب اسلامی مقابله با عوامل ركود و ايستايی را شرط استمرار پيشرفت و عزت ملی برشمردند و افزودند: برخی از عوامل بازدارنده پيشرفت در درون خودمان است و برخی را دشمنان تحميل می كنند و اگر بخواهيم دوباره دچار وضع دوزخی قبل از انقلاب نشويم بايد با همه اين عوامل هوشيارانه مقابله كنيم.

ايشان با اشاره به نامگذاری دهه چهارم انقلاب به نام دهه پيشرفت و عدالت افزودند: پيشرفت در معنای وسيع و حقيقی خود همه ابعاد مادی و معنوی انسان و جامعه از جمله آزادی، عدالت، آبادانی و اعتلای اخلاقی را شامل می شود بنابراين بايد در همين مسيری كه امام عزيزمان ملت را در آن قرار داد به پيش برويم.

حضرت آيت الله خامنه ای، ملت ايران و جمهوری اسلامی را مدل تجربه شده و موفق پيشرفت و عزت ملی خواندند و در تشريح نمونه ها و شاخص هايی از اين پيشرفت حقيقی افزودند: ملت ايران در 33 سال اخير بر همه چالشهای سياسی، نظامی، امنيتی و اقتصادی كه با هدف از بين بردن نظام اسلامی، طراحی و اجرا شد، غلبه كرده است و اين واقعيت از مهمترين شاخص های پيشرفت ملت عظيم الشأن ايران است.
رهبر انقلاب اسلامی، تإثيرگذاری محسوس ايران بر تحولات منطقه ای و جهانی را از ديگر نمادهای پيشرفت انكار ناپذير ملت ايران خواندند و با اشاره به اعترافات برخی مقامات و سياستمداران رژيم صهيونيستی و آمريكا در اين زمينه افزودند: استقامت، عزت و صلابت ملت و نظام در سه دهه اخير منجر به تأثيرگذاری ژرف در حوادث مهم جهان و منطقه شده است.

خدمات عمرانی و آبادانی گسترده و مستمر در سراسر كشور، و طراحی و ساخت پيچيده ترين كارخانه ها و صنايع به دست متخصصان جوان ايرانی از ديگر نمونه های عينی پيشرفت بود كه رهبر انقلاب در اجتماع بزرگ مردم در سالروز رحلت امام خمينی به آن اشاره كردند.
حضرت آيت الله خامنه ای در همين بحث، شتاب علمی كشور را شاخص مهم ديگری خواندند كه به اذعان مراكز رسمی جهان، نشان دهنده پيشرفت چشمگير ايران است.

ايشان افزودند: براساس گزارش های علمی مراكز بين المللی، رشد علمی ايران، سال گذشته 11 برابر متوسط جهان بوده است ضمن اينكه در زمينه هايی همچون هسته ای، نانو، سلولهای بنيادی، هوافضا و زيست فنآوری ،ايران از موقعيت درخشانی برخوردار است و در زمينه پيشرفته ترين كشورها قرار دارد.
حضرت آيت الله خامنه ای مردم سالاری مستمر و درخشان در ايران را از ديگر شاخص های پيشرفت حقيقی ملت در سه دهه اخير برشمردند.

رهبر انقلاب با اشاره به حضور شورانگيز ملت در ده انتخابات رياست جمهوری به ويژه انتخابات دهم و آغاز به كار 9 دوره مجلس بدون حتی يك روز تأخير افزودند: در همه 33 سال اخير هيچ حادثه سياسی، امنيتی و هيچ تهديد نظامی نتوانسته است روند پر شكوه مردمسالاری را مورد خدشه قرار دهد.

ايشان، زنده بودن انگيزه ها وشعارهای انقلاب را نمونه و شاخص ديگری از روند پيشرفت ملت ايران خواندند و با اشاره به برگزاری شورانگيز و پر نشاط جشن پيروزی انقلاب اسلامی در همه سالها افزودند: روحيات معنوی نيز در جامعه درحال تعميق است البته دراين زمينه ممكن است برخی با استناد به رفتار تعدادی معدود درباره فضای كلی جامعه دچار قضاوتی اشتباه شوند اما حضور پر معنای قشرهای مختلف مردم بويژه جوانان دانشگاهی در مراسمی نظير اعتكاف نشان می دهد حركت معنوی ملت نيز رو به جلو است.

حضرت آيت الله خامنه ای خاطر نشان كردند: واقعياتی كه بيان شد نشان می دهد ايران و ايرانی در زير پرچم اسلام، در سايه دعوت و حركت الهی امام راحل عظيم الشأن، و با تكيه بر روح عزت ملی و استحكام ساختار درونی در همه ابعاد در حال پيشرفت هستند.

رهبر انقلاب اسلامی، با تاكيد بر اينكه پيشرفت ملت ايران و الگو شدن اين ملت برای ملتهای منطقه و جهان علت واقعی هراس و واهمه دشمنان انقلاب اسلامی است، افزودند: بزرگنمايی محافل سياسی دنيا درباره خطر ايران هسته ای، دروغ و فريبی بيش نيست زيرا ترس آنها از ايران”هسته ای” نيست بلكه ترس اصلی آنها از ايران “اسلامی” است.

حضرت آيت الله خامنه ای تاكيد كردند: آنچه كه در اركان قدرت استكباری، زلزله ايجاد كرده، اين واقعيت است كه ملت ايران اثبات كرده می توان بدون تكيه بر آمريكا و قدرتهای مدعی و حتی با مقابله با آنها، به پيشرفت رسيد.

ايشان خاطر نشان كردند: آمريكا و قدرتهای مدعی تلاش دارند تا به ملتها و زبدگان و نخبگان سياسی بباورانند كه پيشرفت، خارج از حوزه آمريكا امكان پذير نيست درحاليكه ملت ايران، خلاف اين را اثبات كرده و درس عملی بزرگی به ملتها داده است.

رهبر انقلاب اسلامی در جمع بندی بحث شاخص های پيشرفت خطاب به ملت ايران تاكيد كردند: شما ملت بزرگ در طول بيش از سی سال، ركورد زده ايد و پيشرفت كرده ايد اما اگر به آنچه تاكنون بدست آورده ايد دل خوش كنيد، قطعا شكست خواهيد خورد و به عقب بازخواهيد گشت، بنابراين بايد حركت در مسير پيشرفت، بی وقفه ادامه يابد.

حضرت آيت الله خامنه ای وظيفه مسئولين را نيز در مسير حركت به سمت قله های اصلی پيشرفت بسيار سنگين دانستند و افزودند: در اين مسير، هرگونه توقف، خودشگفتی و غرور، خود محوری، غفلت، اشرافی گری، لذت جويی، جمع كردن زخارف دنيوی، و تلاش برای كسب محبوبيت، برای مسئولين، ممنوع است و رسيدن به قله ها، تنها با اين ممنوعيت ها امكان پذير است.

ايشان تاكيد كردند: ما مسئولين بايد خود را از اين آفات حفظ كنيم همچنانيكه امام بزرگوار ما خود را حفظ كرد.
حضرت آيت الله خامنه ای خطاب به جوانان، دانشجويان، مسئولان، علما، و افراد تاثير گذار جامعه تاكيد كردند: بايد حركت به سمت قله ها ی پيشرفت از جمله در عرصه سياست، علم و فناوری و بخصوص اخلاق و معنويت را بی وقفه ادامه دهيم و در مسير حركت، عيوب خود را برطرف كنيم.
ايشان افزودند: حركت بی وقفه به سمت قله پيشرفت موجب بی اثر شدن موانع دشمن، از جمله تحريم ها خواهد شد.

رهبر انقلاب اسلامی تاكيد كردند: تحريم ها نمی تواند ملت ايران را از حركت رو به جلو بازدارد بلكه تنها تاثير آن عميق تر شدن نفرت ملت از غرب خواهد بود.
حضرت آيت الله خامنه ای خاطر نشان كردند: ملت ايران اكنون در حال حركت در دامنه است و آن روزی كه به قله برسد، دشمنی ها و معارضه های خباثت آميز نيز به پايان خواهد رسيد.

ايشان در بخش ديگری از سخنان خود، جنبش ها و انقلاب های منطقه را از يمن و بحرين تا مصر و ليبی و تونس و ديگر كشورهايی كه آتش زير خاكستر هستند، نمونه بارزی از تلاش ملتها برای رسيدن به عزت ملی، عدالت و آزادی در زير سايه اسلام دانستند و تاكيد كردند: سخن از بيداری اسلامی در اين جنبش ها، سخنی ريشه دار و مبتنی بر استدلال است زيرا ملتها خواستار عدالت و آزادی و مردم سالاری بر اساس اصول و مبنای خود هستند كه آن مبنا با توجه به ايمان ملتهای منطقه، اسلام است و بر همين اساس ماهيت جنبش های منطقه، بيداری اسلامی است.
رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به تلاش غربی ها و حكومتهای وابسته به غرب برای تغيير صورت مسئله در انقلاب های منطقه و بی فايده جلوه دادن اين حركات ، افزودند: شخصيت های موثر و همچنين ملتهای منطقه بايد مراقب باشند كه دور نخورند.

حضرت ايت الله خامنه ای با تاكيد بر تغيير موثر فضای سياسی و اجتماعی منطقه بدليل انقلاب های اخير، خاطر نشان كردند: آنچه كه اكنون اتفاق افتاده، از نتايج سحر است و در آينده شاهد تحولات بزرگ تری خواهيم بود.

ايشان در تبيين تغييرات سياسی و اجتماعی منطقه افزودند: هنگامی كه قيام مردم مصر به اوج خود رسيد، بسياری از غربی ها و حكومت های مستبد منطقه از رژيم مبارك و سركوب مردم حمايت كردند اما بعد از پيروزی مردم مصر، همان قدرتها و ديكتاتورهای وابسته به آنها كه حاضر نبودند نام مردم و حقوق مردم را بشنوند، دم از حقوق مردم و مردم سالاری زدند كه اين نشانگر تغييرات مهم در فضای منطقه است.

رهبر انقلاب اسلامی ، مصر را كشوری بزرگ و ملتی كهن و تاثير گذار در منطقه خواندند و خاطر نشان كردند: حاكمان فاسد و مزدور، سالها ملت مصر را ذليل و اين كشور را به گنج استراتژيك رژيم صهيونيستی تبديل كرده بودند اما اكنون اين گنج ساقط و از دست غاصبان صهيونيست خارج شده است.

حضرت آيت الله خامنه ای با اشاره به ماموريت حكومت مبارك برای تضمين امنيت رژيم صهيونيستی حتی به قيمت زندانی كردن يك و نيم ميليون مردم غزه در جنگ 22 روزه، افزودند: رژيم صهيونيستی، اكنون با سقوط مبارك، احساس عريانی می كند و بشدت سراسيمه و حيرت زده است.
ايشان داد و بيداد ها و تهديدهای نظامی مقامات رژيم غاصب صهيونيستی برضد ايران را ناشی از ترس و وحشت و دست خالی بودن آنها دانستند و تاكيد كردند: سران رژيم صهيونيستی بخوبی می دانند كه امروز بيش از هر زمان ديگری آسيب پذير تر هستند و هر قدم كج و يا حركت ناشايست آنها، همانند صاعقه بر سر خودشان فرود خواهد آمد.
رهبر انقلاب اسلامی وضعيت غرب و آمريكا بعنوان پشتيبانان بی قيد و شرط رژيم صهيونيستی را بسيار نامساعد توصيف كردند و افزودند: امروز غرب بدليل مشكلات اقتصادی، مالی و اجتماعی، در مواجهه با مردم خود درمانده شده و در واقع با سيلی صورت خود را سرخ نگاه داشته است. حضرت آيت الله خامنه ای، سقوط چند حكومت پيروآمريكا در اروپا و تنفر روز افزون ملتها از آمريكا را نمونه های ديگری از بحران جدی در غرب دانستند و خاطر نشان كردند: آنها می خواهند با حادثه آفرينی، اين بحران را به آسيا، آفريقا و منطقه منتقل كنند.

ايشان ايجاد اختلاف های قومی، طائفی و مذهبی در كشورهای تازه انقلاب كرده و تبديل انقلاب ها به ضد خود را از جمله شيوه های غرب و آمريكا برای انتقال بحران ارزيابی كردند و افزودند: امروز آمريكاييها به استفاده از تجربه و تخصص انگليسی ها در ايجاد اختلاف های مذهبی و قومی روی آورده اند و بر همين اساس، همه ملتها، علما و نخبگان دانشگاهی منطقه اعم از شيعه و سنی بايد هوشيار باشند تا به نقشه دشمن كمك نكنند.
رهبر انقلاب اسلامی اينگونه اقدامات غربی ها و آمريكاييها را ديوانه وار خواند و تاكيد كردند: آنها برای پوشاندن بحران و مشكلات خود و دور كردن ذهن ها، مسئله هسته ای ايران را بزرگ نمايی می كنند و آن را در صدر مسايل دنيا قرار می دهند و به دروغ ، نام سلاح هسته ای را به ميان می اورند درحاليكه واقعيت اينگونه نيست و تلاش آنها نيز به نتيجه نخواهد رسيد.

حضرت ايت الله خامنه ای نگاه جمهوری اسلامی ايران به منطقه را نگاهی اميدوارانه خواندند و خاطر نشان كردند: البته حوادث منطقه، فرصتی را برای برخی كشورهای منطقه بوجود آورد تا به نيابت از امريكا برخی اقدامات را انجام دهند اما به لطف خداوند كشورهای انقلاب كرده بويژه مصر به ارامش و ثبات بازخواهند گشت و رژيم های ديكتاتوری در منطقه برچيده خواهند شد.

ايشان همچنين با اشاره به حوادث بحرين، مردم بحرين را دارای مظلوميتی مضاعف دانستند و افزودند: اين مردم بدون دليل، بدست رژيمی مستبد و ديكتاتور سركوب می شوند و اعتراض آنها با خشن ترين وضعيت پاسخ داده می شود درحاليكه مردم بحرين خواستار ابتدايی ترين نياز يك كشور مردم سالار هستند.

رهبر انقلاب اسلامی خاطر نشان كردند: در بحرين بجای آنكه به خواست مردم پاسخ داده شود ، تلاش می شود تا موضوع را به اختلافات مذهبی و بحث شيعه و سنی ارتباط دهند و حق مردم را كتمان كنند.
حضرت ايت الله خامنه ای افزودند: به فضل الهی، همه مجاهدتها در منطقه به نتيجه خواهد رسيد اما بايد مراقب بود تا به آتش های قومی، فرقه ای و مذهبی دامن زده نشود.
ايشان در پايان تاكيد كردند: بدون ترديد آينده برای ملتهای مسلمان و ملت ايران، بهتر از گذشته خواهد بود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.