یکشنبه 03 ژوئن 12 | 16:18
حجت الاسلام سیدعباس نبوی در مشهد:

کوته‌فکران کوتاهی دوران حکومت حضرت علی را رعایت تمامی اصول می‌دانند

برخی از افراد سطحی نگر و کوته فکر علت پافشاری ولی فقیه نسبت به شاخص‌هایی که حضرت علی (ع) در دوران حکومت خود داشتند را کسب قدرت می‌دانند و می‌گویند در صورت استمرار حکومت بایستی برخی از شاخص‌ها حذف شود چراکه علت کوتاه بودن دوران خلافت حضرت علی (ع) را رعایت تمامی اصول و شاخص‌ها می‌دانند.


حجت الاسلام سید عباس نبوی امروز در همایش تخصصی «حکومت علوی، نهضت خمینی، بیداری اسلامی» که در مرکز همایش‌های آستان قدس رضوی برگزار شد در بیان شاخص‌های روان‌شناختی که حضرت علی (ع) در نظام حاکمیت مورد توجه قرار می‌دادند تصریح کرد: بخش بزرگی از مناقشات و مشکلاتی که در دوران حاکمیت حضرت علی (ع) وجود داشت کینه‌های ذاتی افرادی بود که در ابتدای شکل گیری جبهه کفر حضور داشتند بطوریکه با گذشت زمان و افزایش بغض، آن‌ها به امیرالمومنین (ع) به عناصری رذل و مساله ساز تبدیل شدند ودر مقابل حاکمیت ایشان ایستادند.

وی در ادامه افزود: حضرت علی (ع) خطبه حاکمیت را با مباحثی در خصوص تقویت ایمان و ویژگی مومن واقعی و اهل عمل شروع می‌کردند چرا که حضور افرادی به ظاهر مومن که هیچ درکی از حقیقت قدسی نداشتند و غرق در ظرف مادیات بودند آفت نظام حاکمیت در آن دوران بودند.رئیس موسسه تمدن و توسعه اسلامی خاطر نشان کرد: کسی که در مصاف با ولایت برخیزد چطور می‌توان او را مومن خطاب کرد.

وی جهاد اکبر را موضوع اصلی در سیاست و نظام حاکمیت حضرت علی (ع) عنوان کرد و گفت: اینطور نبود که امیرالمومنین (ع) درحکومت خود فقط صرفا به مسائل سیاسی بپردازند ونسبت به مبارزه با نفس بی‌تفاوت باشند.

انقلاب اسلامی ایران میراث علوی است

نبوی اظهار کرد: پیروان خط امام خمینی (ره) با رهنمود‌های ایشان و جهاد با نفس و بذل جان خود در مسیر ارزشمند خط امام (ره) توانستند انقلاب اسلامی، این میراث علوی را بنیان نهند.

وی با اظهار تاسف گفت: افرادی که در اوایل انقلاب در فهرست پیروان امام (ره) بودند امروز با پذیرفتن شاخص‌های باطل نامشان از این فهرست حذف شد.

این کار‌شناس سیاسی در ادامه گفت: برخی از افراد سطحی نگر و کوته فکر علت پافشاری ولی فقیه نسبت به شاخص‌هایی که حضرت علی (ع) در دوران حکومت خود داشتند را کسب قدرت می‌دانند و می‌گویند در صورت استمرار حکومت بایستی برخی از شاخص‌ها حذف شود چراکه علت کوتاه بودن دوران خلافت حضرت علی (ع) را رعایت تمامی اصول و شاخص‌ها می‌دانند.

نبوی در این زمینه ادامه داد: در دولت دوم اصلاحات کارگروهی در خصوص ارتباطات ماهواره‌ای و نیز دوستی با جنس مخالف به عنوان یکی از رذایل اخلاقی مطرح شد و افراد شرکت کننده در این جلسه اعتقاد داشتند در صورتی می‌توان با این رذیلت اخلاقی مبارزه کرد که بخشی از مبانی آن را پذیرفت.

وی در پایان اذعان کرد: در جامعه ما بنیان‌های مربوط به حاکمیت پیامبر (ص) و حضرت علی (ع) به دست امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری نهادینه شده است و بیشترین پافشاری رهبری روی این اصول است وبه دلیل مصلحت نظام با بسیاری از هنجار شکنان نسبت به فرع مسائل صبورانه رفتار می‌کنند.

نبوی تاکید کرد: نسل سوم انقلاب باید در جریانی قرار بگیرند که از شدت فشار‌های وارده توسط اینگونه افراد به ولی فقیه کاسته شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.