یکشنبه 03 ژوئن 12 | 20:15

زندانی شدن دو پدر ترک به خاطر حجاب دختران‌شان

دادگاهی در ترکیه پدرهای دو دانش آموز محجبه را به دلیل اصرار در حفظ حجاب دخترانشان به ۳ سال و ۲ ماه و ۱۰روز مجازات زندان محکوم کرد.


رسانه‌های اسلامگرای ترکیه روز یکشنبه با انعکاس این رویداد از واکنش تند مسلمانان به حکم دادگاه شهر «بورسا» در شمال غرب ترکیه خبر داند.

بر پایه این گزارش، «عزیز کایالیک» و «محمد پولاد» دو پدر مسلمان که فرزندان دخترشان به دلیل داشتن حجاب اسلامی از پذیرش در مدرسه ابتدایی منع شده بودند به دادگاه احضار و محاکمه شدند.

بر اساس قوانین ترکیه، تحصیل دوره هشت ساله ابتدایی اجباری است و به این سبب مسوولان مدرسه‌ها از یک سو مانع از ورود دانش آموزان محجبه می‌شوند و سپس به دلیل غیبت این دانش آموزآن از اولیای آنان به فرماندار منطقه شکایت می‌کنند.

پیش از این نیز در شهر «غازی آنتپ» ترکیه یک مادر به اتهام مشابه به دو سال و شش ماه حبس محکوم شده بود.

به اعقتاد بسیاری از کار‌شناسان، مورد یاد شده و بسیاری از موارد مشابه آن نشان می‌دهد به رغم بسیاری از تلاش‌ها و اقدامات، هنوز مشکلات زنان محجبه در ترکیه به قوت خود باقی است، ورود دانش آموزان به دبستان‌ها و دبیرستان‌های ترکیه با حجاب اسلامی ممنوع است، کارمندان زن شاغل در بخش دولتی نیز حق استفاده از حجاب اسلامی را ندارند.

هواداران حجاب اسلامی در ترکیه طی یک سال گذشته با برگزاری تظاهرات اعتراض آمیز در شهرهای مختلف این کشور ممانعت مسوولان مدارس از ورود دانش آموزان محجبه به دبستان‌ها و دبیرستان‌ها را محکوم کردند و دانش آموزان دختر و اولیای آنان با عنوان اینکه تحصیل یک حق قانونی است، خواهان استفاده آزادانه از حجاب اسلامی در مدارس شدند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.