یکشنبه 03 ژوئن 12 | 15:43

الفیصل: مخالفان سوری هیچ سلاحی ندارند

وزیر خارجه عربستان مدعی شد که مخالفان سوری هیچ سلاحی ندارند و نباید شرایط در سوریه را با شرایط در بحرین مقایسه کرد.


به گزارش امت اسلامی به نقل از ایسنا، سعود الفیصل، وزیر خارجه عربستان، در کنفرانس خبری مشترک با بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل در ریاض عنوان داشت: آنچه که در طرابلس لبنان روی می‌دهد در واقع امتداد حوادث جاری در سوریه است.

اخیرا در درگیری‌های به وقوع پیوسته در مناطق شهر طرابلس واقع در شمال لبنان میان موافقان و مخالفان نظام حاکم سوریه دست کم ۶۰ تن کشته و زخمی شده‌اند.

وی در ادامه افزود: نظام حاکم سوریه تلاش دارد تا درگیری‌ها در این کشور را به درگیری‌های طایفه‌ای تبدیل کند و ایجاد منطقه امن در سوریه به شورای امنیت مربوط می‌شود.

فیصل هم‌چنین تاکید کرد: امیدواریم شورای امنیت مواضع محکمی در قبال مسائل جاری در سوریه برای پایان دادن به این دردها و رنج‌ها اتخاذ کند.

وی در ادامه مدعی شد: مخالفان سوری سلاح ندارند و نظام حاکم در سوریه از هر مکانی سلاح به دست می‌آورد. این نظام وقت کشی می‌کند و به هیچ توافقی دست نخواهیم یافت.

این در حالی است که انفجارهای سوریه و کشتارهای مختلف در شهرهای این کشور به دست گروه‌هایی که خود را مخالف نظام حاکم می‌خوانند روی می‌دهد، به طوریکه “ارتش آزاد سوریه” و گروه‌‌های تروریستی در این کشور وابسته به مخالفان بارها مسئولیت انفجارهای انجام شده در سوریه را به عهده گرفته‌اند.

فیصل هم‌چنین تاکید کرد: نظام سوریه طرح کوفی عنان، فرستاده مشترک سازمان ملل و اتحادیه عرب به سوریه را پذیرفت اما اجرا نکرد. گزارش کوفی عنان در این خصوص دو ماه آینده ارائه می‌شود و امیدواریم که شفاف باشد.

وی در ادامه افزود: نمی‌توان شرایط سوریه و بحرین را با یکدیگر مقایسه کرد و اتحادیه عرب نمی‌ تواند بر اساس بند هفت منشور سازمان ملل در سوریه مداخله کند.

بان کی مون نیز تاکید کرد: شورای امنیت هم‌چنان نقش فعالی در خصوص سوریه ایفا می‌کند. ما خواهان توقف خشونت‌هها در سوریه هستیم و باید تدابیر لازم برای یاری رساندن به کشورهایی که از وجود تروریسم رنج می‌برند اتخاذ شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.