دوشنبه 04 ژوئن 12 | 16:23

جورج سوروس: اروپا تنها 3 ماه برای نجات یورو فرصت دارد

با شدت گرفتن بحران اقتصادی در اروپا و تقویت احتمال خروج یونان از حوزه یورو ، جورج سوروس سرمایه‌گذار سر شناس آمریكایی نیز فرصت اروپا را برای نجات واحد پولی مشترك كوتاه عنوان كرد .


جورج سوروس، میلیاردر و سرمایه ‌گذار آمریکایی با هشدار به اتحادیه اروپا نسبت به وضعیت کنونی اقتصاد در این اتحادیه، با انتشار مطلبی بر روی پایگاه اینترنتی خود اعلام کرد: اروپا تنها ۳ ماه برای نجات یورو فرصت دارد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی «روماندی نیوز» سوئیس، وی می‌نویسد: به نظر من مقامات اتحادیه اروپا در بازه زمانی سه ماهه فرصت دارند تا اشتباهات خود را اصلاح کرده و وضعیت موجود را تغییر دهند.

وی با بیان اینکه منظور اصلی وی از مقامات، دولت آلمان و «بوندسبانک» این کشور است، افزود: آلمان بدلیل طلبکاری از کشور‌ها، قدرتمند است و هیچ اقدامی نمی‌تواند بدون حمایت آلمان صورت گیرد.

سوروس همچنین با پیش بینی رو به ضعف نهادن اقتصاد آلمان تا سه ماه آینده، افزود: در این صورت متقاعد کردن مردم این کشور برای پذیرش مسوولیت بیشتر در قابل اتحادیه اروپا و کمک به یونان برای شخص «آنگلا مرکل» صدراعظم آلمان نیز دشوار خواهد شد. به این ترتیب تنها می‌توان فرصتی سه ماهه را برای نجات واحد مشترک پولی اروپا در نظر گرفت.

خانم مرکل روز شنبه مخالفان دولت آلمان را به حمایت از صندوقی که قرار است برای پشتیبانی از حوزه یورو تاسیس شود و نیز حمایت از معاهده مالی اروپا فراخواند و افزود: وضعیت حوزه یورو بار دیگر بسیار شکننده شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.