سه‌شنبه 05 ژوئن 12 | 17:20

بازهم پای یک نماینده مجلس در میان است

در پی بازخوانی و جمع آوری آن دسته از محصولات این شرکت که به علت استفاده از« منبع خوک» حرام و غیر مجاز هستند؛ کلیه مجوزهای این محصولات باطل شده و پرونده این شرکت در حال بررسی و در صورت نیاز ارسال به مراجع ذی صلاح قضایی است.


پرونده­ شرکت افق داروی پارس، وارد کننده مکمل رژیم غذایی MOVE FREE ADVANCED در سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت در حال پی­گیری است دکتر محمدی، رییس بازرسی ویژه سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت ، اعلام داشت: در پی بازخوانی و جمع آوری آن دسته از محصولات این شرکت که به علت استفاده از منبع «خوک» حرام و غیر مجاز هستند؛ کلیه مجوزهای این محصولات باطل شده و پرونده این شرکت در حال بررسی و در صورت نیاز ارسال به مراجع ذی صلاح قضایی است.

ایشان در پاسخ به این سوال که آیا این شرکت به علت خوراندن محصولات نجس و حرام در غالب مکمل غذایی به مردم مسلمان کشورمان مستحق پرداخت غرامت نیست؟ پاسخ داد: محاکمه و صدور حکم در این مورد در حیطه وظایف و اختیارات قوه قضاییه است. وی افزود: ما پس از ابطال مجوزهای این شرکت در حال تکمیل پرونده و ارسال آن به مراجع قضایی در صورت نیاز هستیم.

گفتنی است «شرکت افق داروی پارس» ابتدا گواهی حلال بودن محصول MOVE FREE ADVANCED را به سازمان غذا و دارو ارائه کرده اما کار‌شناسان این سازمان بر اساس محتویات درج شده روی جلد دارو متوجه خلاف واقع بودن گواهی صادره شده‌اند.

رییس بازرسی ویژه سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت  همچنین اعلام داشت که یک نماینده­ مجلس پی گیر کارهای MOVE FREE ADVANCED بوده است.

دکتر محمدی نام این نماینده را به علل اخلاقی اعلام نکرده اما خاطرنشان کرد: ایشان در مجلس نهم دیگر نماینده­ مردم نبوده و فرد دیگری در حوزه­ انتخابیه­ ایشان رای آورده است.

 شایان ذکر است، ماده اصلی این محصول را «گلوکزامین» تشکیل می‌دهد. «گلوکزامین» مکمل رژیم غذایی است که از استخوان دام­هایی مانند گاو تهیه شده و برای تقویت مفاصل در سالمندان کاربرد دارد. اما گلوکزامین موجود در MOVE FREE ADVANCED از منبع خوک تهیه شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.