سه‌شنبه 05 ژوئن 12 | 13:11

خشم روزنامه آذربایجانی از افشاگری شبکه سحر

روشنگری بهنگام و صریح شبکه جهانی سحر درخصوص جدیدترین اقدام دین‌زدایانه در جمهوری آذربایجان در پرده‌برداری از یک نماد شیطان‌پرستی در باکو، با خشم و ناخرسندی «یئنی مساوات» روزنامه چاپ باکو روبرو شد.


به گزارش امت اسلامی به نقل از ایسنا،  روزنامه «یئنی مساوات» در شماره روز گذشته خود (جمعه اول ژوئن) تلاش کرد با ذکر مصادیقی از استفاده از این نماد فراماسونری و شیطان‌پرستانه در جاهایی از جهان، به توجیه اقدام دولت باکو در برافراشتن این نماد آشکار شیطان پرستان در پایتخت دومین کشور شیعه جهان بپردازد.

یئنی مساوات در برخوردی فرافکنانه و بدون اشاره به نحوه پرداختن به مسایل ایران در رسانه‌های این کشور، لحن رسانه‌های ایرانی در برخورد با این اقدام دولت آذربایجان را «بسیار تند، صریح و غیر اخلاقی» خوانده، نقش اطلاع‌رسانی شبکه سحر را با تعبیر “جنگ رسانه‌یی” عنوان کرده و این شبکه را در آنچه این روزنامه «جنگ رسانه‌یی» توصیف کرده، “پیشتازانه” ارزیابی کرده است.

این روزنامه در بخشی از مطلب خود آورده است: شبکه سحر در روز ۲۸ می یعنی روز جمهوری در آذربایجان گزارشی منتشر کرد که خیلی تند و توهین آمیز بود.

در گزارش شبکه سحر آمده بود : «به محض اتمام مسابقه یوروویژن رئیس جمهور الهام علی اف در یکی از میادین مرکزی باکو از مجسمه سمبول شیطان (ابلیسک) پرده‌برداری کرد. در حالی که در سال‌های اخیر دولت آذربایجان به برگزاری مراسم دینی مسلمانان اجازه نداده و مساجد را تخریب کرده است.»، اما در عین حال یئنی مساوات اشاره‌ای به اینکه وجه توهین‌آمیز بودن این گزارش در چه بوده، نکرده است.

در بخش دیگری از گزارش یئنی مساوات ناخشنودی باکو از روندی که به دلیل اطلاع رسانی شبکه سحر و واکنش شایسته مراجع و علمای دینی در رابطه با رژه همجنس‌بازان در باکو همزمان با یوروویژن، به لغو این حرکت ضد اسلامی و انسانی منجر شد، نمود یافته است.

این روزنامه چاپ باکو نوشته است: شبکه سحر ماه‌ها است که اطلاعات تخریبی منتشر می‌کند و از بیکاری، گرسنگی و فقر سخن می‌گوید. گزارش‌هایی منتشر می‌کند که در آستانه مسابقات ترانه یوروویژن دولت باکو علیرغم مخالفت مردم دیندارش، به تدارک رژه همجنس‌بازان مشغول بود. این گزارش‌ها تمامی ندارند.

تحرکات جدید در جمهوری آذربایجان بر علیه شبکه سحر در حالی صورت می گیرد که چند روز پیش یک نماینده مجلس جمهوری آذربایجان نیز از غرب خواست بخشی از بودجه ایران ستیزی خود را برای تأسیس شبکه‌ای مشابه «سحر» ایران و با نام  سحر در جمهوری آذربایجان؛ هزینه کند.

 

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.