دوشنبه 05 جولای 10 | 11:22

آیا علامه فضل الله سبز بود؟

نظام جمهوری اسلامی ایران توانست حوادث پس از انتخابات را پشت سرگذارد و در داخل مقتدرتر شود و به مسائل اسلامی و مسئله فلسطین و روابط با كشورهای عربی با رویكردی باز برخورد كند.


روز گذشته همزمان با انتشار خبر درگذشت عالم نستوه و مجاهد علامه فضل الله، جریان سبز امریکائی-وطنی تلاش کردند، به انحای مختلف و تهمت ها این مرجع عالیقدر را مخالف نظام و رهبری نشان دهند از نام ایشان هم بهره برداری سیاسی کنند.

در برخی از این سایتها دروغ های شاخ داری به علامه فضل الله نسبت داده شده است که خلاف همه سخنان و موضع ایشان در سالهای گذشته است.

مرور بخش هائی از مواضع این عالم جلیل القدر در همین رابطه قابل توجه است:

* مردم ایران در كنار رهبر خود باشند
– علامه فضل الله تاكید داشت: مردم ایران همواره در كنار دولت و رهبری اسلامی باشند و این پیام قاطعانه را به استكبار برسانند كه ایران یك جبهه واحد و به هم پیوسته را در مقابل برنامه‌ها و توطئه‌های دشمنان برای بر هم زدن امنیت و از بین بردن حقوق استراتژیك آن تشكیل داده است.

*حوادث پس از انتخابات
– نظام جمهوری اسلامی ایران توانست حوادث پس از انتخابات را پشت سرگذارد و در داخل مقتدرتر شود و به مسائل اسلامی و مسئله فلسطین و روابط با كشورهای عربی با رویكردی باز برخورد كند.
وی با اشاره به دخالت‌های خارجی در حوادث پس از انتخابات ایران افزود: برخی طرف‌های بین المللی در اوضاع داخلی ایران دخالت كردند و برخی دیگر نیز برای تحمیل واقعیت جدید بر نظام جمهوری اسلامی و ایجاد تزلزل سیاسی و امنیتی در ایران طراحی كردند اما نتایج این‌گونه اقدامات در نهایت معكوس شد و جمهوری اسلامی قدرتمندتر از پیش شد.

*تضعیف ایران
علامه فضل‌الله همچنین به تلاش برخی رسانه‌های غربی برای تخریب چهره نظام جمهوری اسلامی ایران در افكار عمومی جهان اشاره كرد و گفت: اتفاقات پس از انتخابات در ایران باعث شد كه این حوادث منفی بر دستآوردهای مثبت و بزرگ آن تأثیری نداشته باشد به‌ویژه اینكه نظام جمهوری اسلامی زمینه وسیعی برای آزادی و فعالیت آزادانه است اگرچه برخی رسانه‌های غربی و برخی دستگاههای اطلاعاتی سعی كردند چنین وانمود كنند كه جمهوری اسلامی آزادی‌ها را سركوب می‌كند و اتهام‌های كذب و باطلی را به ایران وارد كردند.
وی تصریح كرد: اوضاع جمهوری اسلامی در مسیر درست حركت می‌كند و ایران بار دیگر توانست ویژگی و مشخصه دیگری به تجربه‌های خود اضافه كند و دشمنان را از نفوذ به صحنه داخلی خود باز دارد.

*برنامه هسته‌‌‌ای
مرجع شیعیان در لبنان همواره در خطبه‌های نماز جمعه كه به امامت ایشان در مسجد الامامین الحسنین منطقه حاره حریك بیروت برگزار می‌شد از برنامه هسته‌‌ای صلح آمیز ایران حمایت می‌كردند:

– علامه فضل الله تاكید داشت: سیاست ساخت و در اختیار گرفتن تسلیحات هسته‌ای سیاست غربی و صهیونیستی است نه سیاست عربی و اسلامی.
علامه فضل الله ادامه داد: احمدی‌نژاد در كنفرانس نیویورك تاكید كرد كه كشورش به دنبال دست یافتن به سلاح هسته‌ای نیست و سوال‌های زیادی را درباره اصرار این كشورها برای سرپوش گذاشتن بر سیاست تعمدی ابهام هسته‌ای در قبال رژیم صهیونیستی و سرپوش گذاشتن بر خطرات هسته‌ای زرادخانه‌های بزرگ اسرائیل و دیگر كشورهای هسته‌ای غربی مطرح كرد.

علامه فضل الله پس از امضای بیانیه سه جانبه تهران میان ایران، تركیه و برزیل در زمینه برنامه صلح‌آمیز هسته‌ای ایران بر اهمیت این بیانیه تاكید كرده و گفت كه آمریكا و اسرائیل از این بیانیه شوكه شده‌اند، چون آنها فكر می كردند كه سیاست‌های ایران از سوی اشخاص بی تجربه‌ای اداره می‌شود، اما ناگهان با این واقعیت روبرو شدند كه سیاستمداران ایران افرادی كاركشته هستند.

*جایگاه ایران در منطقه
– علامه فضل‌الله پنجم خرداد ماه گذشته نیز در در دیدار با “غضنفر ركن آبادی ” سفیر جدید ایران در بیروت با درخواست از ایران برای پافشاری به حقوق ملی مشروع خود تصریح كرد گفت: ایران دیگر نماینده خود نیست، بلكه نماینده استقلال سیاسی در منطقه و جهان است و در خط بازدارندگی و حامی مقاومت و آزادیخواهان جهان قرار دارد و باید در تمام سطوح از آن‌ها حمایت كند.
وی تاكید كرد: ایران مرحله خطر را پشت سر گذاشته است و مرحله فشارها و تهدیدها را فراروی خود دارد.

*هشدار علامه فضل الله درباره فتنه‌های مذهبی
-علامه فضل‌الله: فتنه‌های مذهبی اهداف دشمن را تحقق می‌بخشد
وی افزود: استكبار برای تكمیل طرح خود در جهت سلطه بر پایگاه‌های استراتژیكی امت از طریق جنگ‌های رسانه‌ای و روانی، وحدت اسلامی را نشانه رفته است كه هدف از آن برانگیختن گروهی از امت علیه گروه دیگر است.

  1. سید احمد
    5 جولای 2010

    سلام.
    بهتر است کلمۀ سبز را که ذاتا با خود معنای خوب به همراه دارد کمتر به کار بگیریم. مثلا می‌توان گفت سبزشورشی سبزسیاسی یا غیره اما سبز به خودی خود ، به همراه تبلیغ برای سبزهاست :دی

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.