چهارشنبه 06 ژوئن 12 | 14:30

احمدی: بیشترین ‌بیکاران فارغ‌التحصیلان کشاورزی ‌اند

نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی گفت که فارغ‌التحصیلان کشاورزی بیشترین سهم را از ‌بیکاری ‌دارند.


علی‌محمد احمدی، نماینده مردم دهلران در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه طی سخنانی در صحن علنی مجلس اظهار داشت: در ترکیب نرخ بیکاری کشور، بخش کشاورزی و فارغ‌التحصیلان این بخش بیشترین سهم را دارند.

وی با بیان اینکه برای بخش کشاورزی آب، زمین و نیروی انسانی وجود دارد، گفت: یکی از راه‌حل‌های مشکل بیکاری توجه به فارغ‌التحصیلان بخش کشاورزی است چرا‌که رئیس جمهور هم اخیرا گفتند که برای تولید در بخش کشاورزی‌، آب، زمین و نیروی انسانی تحصیلکرده هم وجود دارد.

احمدی ادامه داد: بحث خشکسالی در سال‌های اخیر به اقتصاد کشاورزی کشور لطمات جدی زده است؛ کانون خشکسالی در استان‌های جنوبی کشور به خصوص استان ایلام است.

نماینده دهلران با ذکر این مسئله که استان ایلام استانی محروم است و بیکاری در این استان زیاد است، گفت: مردم این استان معیشت خانوار خود را از بخش کشاورزی تأمین می‌کنند بر همین اساس از مسئولین می‌خواهم که در سطح کلان با توزیع بودجه‌های خشکسالی اکتفا نکنند و با عنایت به محصولات زیرسطح کشت و همچنین بازدهی در هر هکتار و بررسی‌های کار‌شناسی در توزیع اعتبارات خشکسالی در منطقه به کشاورزان ایلام عنایت ویژه شود.

نماینده مردم دهلران گفت: در بررسی که اخیرا از اقتصاد خانواده‌ها در این منطقه داشتم، مشاهده کردم که نرخ مهاجرت از روستا‌ها به شهر‌ها به سرعت در حال افزایش است که این مسئله علاوه بر مشکلاتی که برای بخش دام به وجود می‌آورد، مسئله اقتصاد خانواده را هم با مشکل مواجه می‌کند.

احمدی اضافه کرد: باتوجه به بودجه‌ای که برای خشکسالی در نظر گرفته شده، به مناطقی که عمق خشکسالی در آن‌ها بیشتر است، باید توجه بیشتری صورت بگیرد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.