چهارشنبه 06 ژوئن 12 | 14:35
زارعی نماینده تهران عنوان کرد:

دلال‌ها کاسب بیشترین سود ‌‌توزیع محصولات کشاورزی

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت که دلال‌ها بیشترین سود را در توزیع محصولات کشاورزی می‌برند.


علی‌اصغر زارعی، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه طی سخنانی در جریان بررسی روند تولید محصولات کشاورزی و مشکلات موجود در این عرصه در صحن علنی مجلس اظهار داشت: وزارت کشاورزی یک اشکال ساختاری دارد و این اشکال مشخص نبودن وظایف مربوط به این وزارتخانه است.

وی افزود: وزارت بازرگانی و وزارت صنعت و معدن ادغام شده و وظایف مربوط به وزارت جهاد کشاورزی در حال حاضر در هوا باقی مانده است؛ قبلا وزارت بازرگانی به عنوان یک وزارتخانه مدیریت بازرگانی کشور را انجام می‌داد و واردات و صادرات را مدیریت می‌کرد، اما در حال حاضر خودش در وزارتخانه‌ای جدید تبدیل به قسمتی کوچک از یک وزارتخانه شده در حالی که مأموریت و کارهایی که در وزارت جهاد کشاورزی جدید باید انجام بگیرد، بدون پاسخ باقی مانده است.

زارعی ادامه داد: ‌این اشکال ساختاری باعث شده حتی واردات برخی از نهاده‌های ما در اختیار وزارتخانه دیگری قرار بگیرد ولی در عمل دوستان جهاد کشاورزی باید در مورد آن جوابگو باشند.

وی بر همین اساس از وزیر جهاد کشاورزی خواست که در تعیین تکلیف وضعیت ذکر شده یک جدیت لازم داشته باشد تا هرچه سریع‌تر این مشکل حل شود.

نماینده مردم تهران در بخش دیگری از سخنانش اظهار داشت: دلال‌ها بیشترین سودجویی را در بخش توزیع محصولات کشاورزی دارند؛ قرار بود دولت در جریان طرح تحول اقتصادی به این مسئله اهتمام داشته باشد و آن را حل کند یعنی قرار شده بود که دولت در شبکه توزیع نظارت داشته باشد و آن را ساماندهی کند و به نظر من این از مسائل مهمی است که در حال حاضر ما با آن رو به رو هستیم.

زارعی به مدیریت واردات و صادرات اشاره کرد و گفت: وقتی برخی محصولات که توسط تولیدکنندگان داخلی عرضه می‌شود، همزمان شاهد حضور برخی محصولات کشاورزی خارجی هستیم و البته دوستان در توضیح این مسئله می‌گویند که ثبت سفارش این محصولات مربوط به قبل است.

وی اضافه کرد: مفهوم مدیریت واردات و صادرات این است که ما از حیث زمان مدیریت لازم را داشته باشیم تا مجوزی که به کالا‌ها می‌دهیم، در زمان درست عرضه شود تا به محصولات داخلی و عرضه آن صدمه‌ای وارد نشود.

نماینده مردم تهران تصریح کرد: در بخش جهاد اقتصادی یکی از زمینه‌هایی که لازم است بین بخش‌های مختلف دولت کار صورت بگیرد و به صورت قرارگاهی عمل شود تا همه عوامل ذیربط بتوانند با هم تصمیم بگیرند، در همین زمینه است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.