شنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹
چهارشنبه ۱۷ خرداد ۹۱ | ۱۴:۵۵

برگزاری پنجمين سالگرد رحلت آيت‌الله مشكينی

پنجمين سالگرد رحلت حضرت آيت الله حاج شيخ علي اكبر مشكيني‌ ، فردا در مسجد اعظم قم برگزار می شود.


به گزارش تریبون مستضعفین پنجمين سالگرد رحلت حضرت آيتالله حاج شيخ علي اكبر مشكيني‌ (رضوان‌ الله‌ تعالي‌ عليه) فردا در مجلس اعظم قم برگزار می‌شود.

متن اطلاعیه برگزاری این مراسم به شرح زیر است:

انا لله و انا اليه راجعون

خاطره جانسوز رحلت عالم جلیل القدر و فقیه وارسته مرحوم آیت الله حاج شیخ علی اکبر مشکینی (ره)، اندوه گرانی است که گستره دل‌ها را فرا گرفته و روان عاشقان را داغدار ساخته است. آن مفسر برجسته قرآن و معلم بزرگ اخلاق، در طی سال‌های عمر خود کوشید تا با حُسن رفتار و شیوایی گفتار، دل‌های توده‌های مردم را عاشق اسلام عزیز سازد و اخلاق انبیاء‌ و اولیای الهی را در جامعه گسترش دهد.محفل درس اخلاق او آکنده از معنویت و عشق و ارادت به حضرت صاحب الزمان (عج) بود و با خطبه‌های دلنشین نماز جمعه همه را به تقوای الهی و پرهیزگاری دعوت می‌نمود، همچنین آن مجاهد بزرگ از نخستین یاران امام عزیز در نهضت بزرگ اسلامی‌اش‌ بشمار می‌آید و تا آخرین لحظات عمر خود نیز همواره مدافع انقلاب و ارزش‌های آن – بویژه اصل مترقی ولایت فقیه- بود؛ آن ایامی که در جبهه‌های نبرد حق علیه باطل حاضر می‌شد، رزمندگان اسلام را از کوثر کلمات خویش سیراب می‌ ساخت و به بذل جان در راه خدا تشویق می‌نمود و آن‌گاه که بر کرسی ریاست مجلس خبرگان رهبری تکیه می‌زد، تواضع و فروتنی را به یاد همگان می‌آورد. آری آن فقیه وارسته و آن معلم بزرگ اخلاق، سرمشق خوبی برای طلاب و روحانیان و دیگر اقشار ملت شریف ایران بود.

در پنجمین سالگرد رحلت ایشان با حضور مراجع عظام تقلید، علماء، طلاب و عموم مردم شریف جهت تعظیم شعائر اسلامی گردهم می‌آئیم و یاد و خاطره آن عارف الهی را گرامی می‌داریم.

زمان: پنجشنبه ۱۸/۳/۹۱ مصادف با شانزدهم رجب المرجب ۱۴۳۳ بعد از نماز مغرب و عشاء
مکان: مسجد اعظم قم

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم
مجلس خبرگان رهبری
شورای عالی حوزه‌های علمیه
مرکز مدیریت‌حوزه‌های علمیه
مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران
جامعه روحانیت مبارز
شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور
موسسه دارالحدیث
جامعه المصطفی (ص) العالمیه
بیت حضرت آیت الله مشکینی (ره)

برچسب‌ها:

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: