چهارشنبه 06 ژوئن 12 | 17:05
ساخت نخستین فیلم مشترک ایران و چین

چینی‌ها درباره کودک اصفهانی فیلم می‌سازند

«فرستاده» عنوان نخستین فیلم سینمایی است که با سرمایه‌گذاری مشترک ایران و چین به‌زودی تولید می‌شود.


وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی امروز در حاشیه اجلاس شانگهای در دیدار تهیه‌کننده و کارگردان این فیلم از حمایت جمهوری اسلامی ایران از این پروژه مشترک سینمایی خبر داد.

حسینی با اشاره به مشترکات فراوان تاریخی و فرهنگی و ارتباط دیرینه دو ملت ایران و چین تاکید کرد؛ ظرفیت‌های زیادی برای همکاری میان سینمای دو کشور وجود دارد که امیدواریم ساخت این فیلم سینمایی مشترک آغازی برای فعالسازی ظرفیت‌های ‌نهفته باشد.

تانگ یینگ چاو کارگردان چینی با حمایت مالی یک کمپانی تولید فیلم چینی و با همکاری جمهوری اسلامی ایران به زودی ساخت این فیلم مشترک را آغاز خواهد کرد.

«فرستاده» روایت واقعی زندگی یک کودک خردسال اصفهانی است که از طریق عموی تاجر خود و داستان‌هایی که او از سفرهای تجاری خود به سرزمین افسانه‌ای چین تعربف می‌کند با این کشور آشنا می‌شود و نهایتا با تحمل رنج و مشقت فراوان وارد چین می‌شود.

کودک خردسال اصفهانی در سرزمین افسانه‌ای چین به سرعت مدارج ترقی را می‌پیماید و به یکی از حکمای بزرگ این کشور تبدیل می‌شود.

حکیم اصفهانی نخستین کسی است که دستور زبان فارسی را به چینی ترجمه می‌کند و همواره تا پایان عمر به سرزمین مادری خود عشق می‌ورزد و به نماد دوستی دو ملت ایران و چین تبدیل می‌شود.

آرامگاه حکیم اصفهانی هم‌اکنون در استانشان دون چین قرار دارد و مورد احترام مردم این کشور است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.