پنج‌شنبه 07 ژوئن 12 | 12:57

دانلود شصت و یکمین نشریه «حیات»

نشریه فرهنگی سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در شماره جدید خود شامل پرونده‌های سرویس بین‌الملل، پایداری، اندیشه، پاتوق و باشگاه خوانندگان است.


نشریه فرهنگی سیاسی بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام در شماره جدید خود شامل پرونده‌های سرویس بین‌الملل، پایداری، اندیشه، پاتوق و باشگاه خوانندگان است.

سرویس بین‌الملل در این شماره برای دومین بار در سه شماره اخیر خود، به موضوع تسخیر سفارت انگلستان و باغ قلهک از سوی دانشجویان در روز هشتم آذر 1390 -که به جنبش هشت آذر شهرت یافت- پرداخته است. گذری بر تاریخچه روابط ایران و انگلستان، پیشینیه و زمینه های جنبش دانشجویی، یادداشت‌های مخالفان و موافقان، بررسی آثار داخلی و خارجی، واکنش رسانه‌های غربی و… از جمله مواردی است که پرونده‌ویژه «عمیت یا بصیرت» به آن پرداخته است.

سرویس پایداری در شماره جدید حیات، به سبک زندگی و شهادت پرداخته است. این سرویس در پرونده‌ویژه «زندگی در بستر شهات» با بازتعریف و ارائه نگاهی نو به شهادت و جهاد، مولفه‌های آن‌ها را در زندگی امروز جستجو می‌کند. تیتر یک و طرح روی جلد این شماره با عنوان «چگونه شهید شویم؟!» به این سرویس اختصاص دارد.
ماهنامه حیات شماره 64
با توجه به اهمیت جنبش نرم افزاری و تولید علم، به ویژه تحول در علوم انسانی، سرویس اندیشه در این شماره به ارائه یادداشت‌های دانشجویان دانشگاه در زمینه مطالعات اسلامی در علوم انسانی پرداخته است. این یادداشتها شامل مطالعاتی در زمینه‌های میان رشته ای «معارف اسلامی و علوم سیاسی»، «معارف اسلامی و هنر»، «معارف اسلامی و ارتباطات»، «معارف اسلامی و حقوق» و نیز یادداشتی در مبانی فلسفی تولید علم است.

سرویس پاتوق در شماره 64 نیز پوپایی دیگری را تجربه کرد. بخش شعر انقلاب اسلامی به بهانه جایزه کتاب سال شعر، به موضوع ویژه محمدمهدی سیار، آثار و اشعارش پرداخته است. این در حالی است که سجاد سامانی، برگزیده شعر دانشجویی، در هر شماره، شعر یکی از شاعران انقلاب اسلامی را بررسی می‌کند. «رنگ فاضلانه» تیتر دوم روی جلد، مربوط به همین موضوع است که فاضل نظری را از چهار جنبه مورد بررسی قرار داده است.

سلسله یادداشت جدید «خانواده و رسانه» از این شماره با موضوع «بازنمایی خانواده در سینمای ایران» مهمان بخش دیدبان خواهد بود.

مروری بر آثار هنری گرافیکی ارزشی، دو داستان کوتاه، معرفی کتاب های برگزیده (بوستان حیات) و بازی رایانه‌ای از دیگر بخشهای پاتوق این شماره است.

در این شماره «حیات» هم‌چنین آثار و گفتارهایی از حضرت امام روح‌الله، امام خامنه‌ای، حجت الاسلام انجوی‌نژاد، استاد عطاءالله بیگدلی، سید احسان خاندوزی، سید بشیر حسینی، علی اللهیاری، مهدی یوسفی و… به چشم ‌می‌خورد.

کتاب ضمیمه شماره جدید ماه‌نامه حیات در تکمیل پرونده‌ویژه‌های مجله به «بایسته‌های خدمت در انقلاب اسلامی» اختصاص دارد. کتاب «… تا خدمت حسین علیه السلام» جلد دوم از مجموعه کتابهای زیر خیمه حسین است که با محور قرار دادن جناب «جون» علیه السلام از شهدای کربلا و خادم حضرت سیدالشهداء در قالب مینی مال و نثر روان امروزی، نکته‌هایی کاربردی را برای خادمان شهدا، اسلام و انقلاب اسلامی مطرح کرده است.

گفتنی است حیات، رتبه اول نشریات برتر دانشجویی کشور است که به کوشش دانشجویان بسیجی دانشگاه امام صادق علیه‌السلام منتشر می‌شود. این مجله در سومین دهه فعالیت خود با سرلوحه قرار دادن امر ولی معظم فقیه مبنی بر این‌که باید «نشریات بسیج دانشجویى جزو پُرمایه‌ترین و غنى‌ترین نشریات باشد كه هر دانشجویى یا هر استادى یا هر كسى بیرون از محیط دانشگاه آن را نگاه كرد، از آن استفاده كند.» در پی تبیین گفتمان انقلاب اسلامی در تراز نشریات حرفه‌ای است. حیات با توزیع در سراسر کشور، مخاطبان گسترده‌ای از میان شخصیت‌های فرهنگی و سیاسی، دانشجویان و طلاب دارد.

متقاضیان برای اشتراک یک دوره ۹ شماره‌ای این مجله، مبلغ ۱۰هزار تومان را به کارت شماره ۶۱۰۴۳۳۷۰۵۸۰۹۲۵۱۹ ، حساب شماره ۳۸۳۶۶۷۲۹۶۲، شماره شبا (واریز اینترنتی) IR80 0120 0100 0000 3836 6729 62 به نام آقای حسن جعفری بانک ملت واریز کرده و مشخصات خود به هم‌راه شناسه پرداختی و کدپستی به ایمیل hayatmag.isu@gmail.com ارسال کنند. هم‌چنین علاقمندان برای پذیرش نمایندگی توزیع مجله و تهیه کتاب‌های ضمیمه حیات (با تخفیف ویژه برای تشکل‌ها و هیآت و…) می‌توانند با ایمیل مجله مکاتبه کنند.

دانلود مجله حیات شماره ۶۱

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.