پنج‌شنبه 07 ژوئن 12 | 13:59
در اعتکاف مسجد شهدای شیراز طرح شد

شهبازی: انقلابی‌ها به شبکه‌های اجتماعی وارد شوند

دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی کشور همچنین با اشاره به ضرورت ورود جدی جوانان به فضای سایبری گفت: ورود جوانان انقلابی به شبکه‌های اجتماعی می‌تواند ضربه سختی به دشمن وارد نماید.


از جمله غرفه‌های فعال در اعتکاف امسال مسجد شهدای شیراز غرفه امت واحده بود که با برگزاری جلسات پرسش وپاسخ و پخش مستند به بررسی و تبیین نقش بیداری اسلامی ومقاومت اسلامی می‌پرداخت.

یکی از میهمانان غرفه امت واحده محمد صادق شهبازی دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی بود که با موضوع جهان اسلام و نقش جوانان انقلابی در فضای مجازی به ایراد سخنرانی پرداخت.

وی با تبیین مسائل جهان اسلام و بیداری اسلامی ایجاد وحدت ومقاومت اسلامی را مدیون اندیشه امام خمینی (ره) دانست و افزود: نگاه امام در مورد مسئله فلسطین باعث شد تا نوعی وحدت در میان ملت‌های مسلمانان جهان در تنفر از غده سرطانی و موضوع فلسطین ایجاد شود و امروز در جاههای مختلف جهان شاهد هستیم که با تجمع در مقابل سازمان‌های بین المللی نقض حقوق بشر فلسطینیان توسط رژیم صهیونیستی را به گوش جهانیان می‌رسانند که خود نوعی جنگ با این رژیم با ابزار حقوق بشر محسوب می‌شود.

دبیر سابق جنبش عدالتخواه دانشجویی کشور همچنین با اشاره به ضرورت ورود جدی جوانان به فضای سایبری گفت: ورود جوانان انقلابی به شبکه‌های اجتماعی می‌تواند ضربه سختی به دشمن وارد نماید.

شهبازی در ادامه در مورد فضای بزرگ‌ترین اعتکاف کشور و مطرح کردن مسائلی در مورد بیداری اسلامی و نقش امت اسلامی در بین معتکفین گفت: در فضای اعتکاف رهپویان وصال علاوه بر ویژگی کمیتی، برنامه‌های حاشیه‌ای مختلفی تدارک دیده شده است که از لحاظ کیفی ویژگی‌های مثبتی به همراه دارد.

وی ادامه داد: نفس مطرح کردن مسائل جهان اسلام در مناسبت‌های مذهبی ایده خوب و بجایی است که در کل کشور می‌تواند به این قضیه توجه ویژه‌ای شود.

این فعال سیاسی با بیان اینکه مطرح کردن مواردی مانند دغدغه‌ها در حوزه وحدت اسلامی و امت اسلامی در کنار مقاومت اسلامی می‌تواند به اطلاعات مخاطب در چنین مراسم‌هایی کمک کند افزود: ایجاد انگیزه انقلابی و جهت گیری تخصصی جوانان در حوزه و دانشگاه به این سمت سو از عوامل مثبت طرح چنین مطالبی است. و می‌تواند در آینده از بین همین معتکفین کارگروهی ایجاد شود تا دغدغه‌ها تحقق یابد.

شهبازی اضافه کرد: انشا الله به همت معتکفین و مسئولین کانون سوختگیری معنوی معتکفین به تحرکات عینی آن‌ها در عرصه‌های اجتماعی و فرهنگی که در در آن تکلیف دارند بیانجامد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.