شنبه 09 ژوئن 12 | 13:00
مدیرکل حفظ آثار خراسان جنوبی:

بیداری اسلامی ضربه‌ فرهنگی ایران بر پیکر نظام سلطه است

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با اشاره به جنگ نرم دشمن، گفت: بیداری اسلامی اثر ضربه فرهنگی ایران بر پیکر نظام سلطه در جنگ نرم دشمن است.


حسن مجنونی، مدیرکل حفظ آثار خراسان جنوبی ، گفت: در جنگ نرم نباید به دفاع کردن بسنده کنیم؛ بلکه باید با شناسایی نقاط ضعف فرهنگی دشمن وضعیت را به گونه‌ای به پیش ببریم که فلش حملات از جانب ما باشد.

وی افزود: وضعیت خانواده در غرب و بحران معنویت از جمله نقاط ضعف فرهنگ دشمن است که به سادگی نباید از آن عبور کرد.

مجنونی ادامه داد: همان‌گونه که در سال‌های ابتدایی هشت سال دفاع مقدس به لحاظ نظامی با شکست و عقب‌نشینی روبه‌رو شدیم، اما در سال‌های پایانی توازن نظامی به نفع ما تغییر یافت، در جنگ نرم نیز در سال‌های گذشته متحمل خسارات‌های فرهنگی شدیم، اما در حال حاضر با استفاده از ابرازهای جنگ نرم حملاتی هم به دشمن داشته‌ایم.

مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی افزود: این نکته به معنای غلبه کامل بر دشمن در جنگ نرم نیست، اما مردم و جوانان جنگ نرم را درک کرده‌اند و می‌توان گفت در حال مقاومت هستند.

مجنونی با اشاره به این‌که باید جلو جنگ نرم دشمن ایستاد، گفت: وقتی جنگ نرم دشمن به یک جوان آسیب می‌رساند، این مسأله در همه ابعاد رفتاری، اجتماعی، سیاسی و ظاهری فرد کاملا مشخص می‌شود.

او تصریح کرد: جنگ نرم دشمن، جوان را تبدیل به فردی با توان فکری و علمی پایین و بینش سیاسی و عقیدتی ضعیف کرده و روند اخلاقی او را نیز تخریب می‌کند.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی با بیان این‌که مقابله با دشمن در جنگ نرم آسان نیست، گفت: در این نوع مقابله محل حضور دشمن، عرصه نفوذ و مدت زمان درگیری مشخص نیست و جز با بصیرت کافی نمی‌توان آن را درک کرد.

مجنونی ادامه داد: جنگ نرم یک جنگ هنری، فرهنگی، تبلیغی و روان‌شناسانه است که در آن هیچ حد و مرز مشخصی وجود ندارد و دشمن از هر نقطه که بتواند، تاثیر می‌گذارد.

او با اشاره به این‌که تفاوت بین جنگ سخت و نرم مانند تفاوت بین جهاد اصغر و جهاد اکبر است، گفت: در فرهنگ اسلامی به اهمیت جهاد اکبر با توجه به پیچیدگی‌های آن توجه ویژه‌ای شده است.

مدیر کل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس خراسان جنوبی نقش رسانه‌ها را در مقابله با جنگ نرم بسیار مهم دانست و افزود: در جنگ نرم بیشترین تاثیر را رسانه‌های مجازی، سایت‌ها و وبلاگ‌ها دارند؛ چرا که عمق نفوذ و گستردگی آن‌ها جهانی است.

مجنونی اظهار کرد: متاسفانه دشمن از فرصت رسانه‌های مجازی بیشتر از ما استفاده کرده؛ چرا که از قبل برای این کار برنامه‌ریزی کرده و در حقیقت ما با یک غافلگیری و سردرگمی مواجه شدیم.

او خاطرنشان کرد: جوان امروز امکانات بسیار زیادی نسبت به نسل اول انقلاب برای ترویج ارزش‌ها و دفاع از مبانی اسلام و انقلاب اسلامی دارد و نباید از فرصت گران‌بهایی که رسانه‌های مجازی در اختیار او گذاشته‌اند، غفلت کند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.