شنبه 09 ژوئن 12 | 11:37

جنگ سایبری علیه ایران دامن اوباما را هم گرفت

به تازگی گزارش‌هایی درباره جزئیات دخالت آمریکا در حملات ویروسی علیه برنامه هسته‌ای ایران و برخی توطئه‌های تروریستی منتشر شده است. در این اطلاعات به اوباما به عنوان یک فرمانده قاطع و عملگرا اشاره شده است و منتقدان جمهوریخواه وی معتقدند افشای این اطلاعات با هدف ارتقای بخت وی برای پیروزی مجدد در انتخابات بوده است.


رئیس جمهور آمریکا برخی اتهامات مبنی بر اینکه کاخ سفید برای افزایش بخت پیروزی در انتخابات ماه نوامبر، اطلاعات طبقه شده ملی را از روی عمد منتشر کرده است رد کرد و این اتهامات را «توهین آمیز» و «نادرست» خواند.

باراک اوباما متعهد شد که درباره منبع افشای اطلاعات مربوط به دست داشتن آمریکا در حملات سایبری علیه ایران و حملات هواپیماهای بدون سرنشین علیه تروریست‌های مظنون، تحقیقاتی انجام خواهد شد.

وی در یک کنفرانس خبری در کاخ سفید گفت: این تصور که کاخ سفید اطلاعات طبقه بندی شده ملی را از روی عمد منتشر کرده توهین آمیز و نادرست است.

ساعاتی پس از سخنان اوباما، اریک هولدر دادستان کل آمریکا، دو دادستان آمریکا را برای انجام تحقیقات درباره افشای غیرقانونی اطلاعات طبقه بندی شده ملی آمریکا منصوب کرد.

به تازگی گزارش‌هایی درباره جزئیات دخالت آمریکا در حملات ویروسی موفقیت آمیز علیه برنامه هسته‌ای ایران و برخی توطئه‌های تروریستی منتشر شده است. در این اطلاعات به اوباما به عنوان یک فرمانده قاطع و عملگرا اشاره شده است و منتقدان جمهوریخواه وی معتقدند افشای این اطلاعات با هدف ارتقای بخت وی برای پیروزی مجدد در انتخابات بوده است.

اوباما گفت: منتقدان وی باید حس بهتری نسبت به رویکرد وی و اطرافیانش نسبت به دولت داشته باشند.

وی افزود: ما با مسائلی سروکار داریم که به امنیت مردم آمریکا، خانواده‌های ما یا پرسنل ارتش یا متحدانمان مربوط می‌شود، بنابراین ما با این موضوع بازی نمی‌کنیم.

اوباما گفت: دولت وی افشای چنین اطلاعاتی را به هیچ عنوان تحمل نمی‌کند و دولت باید در این خصوص تحقیقات داخلی انجام دهد.

هولدر در سخنان خود گفت که رونالد ماچن دادستان بخش کلمبیا و راد روزن‌اشتین دادستان بخش مریلند را برای انجام تحقیقات جداگانه مستقیم منصوب کرده است.

اوباما گفت: ما برای تحقیق در مورد عاملان افشای اطلاعات مکانیسم‌هایی داریم و آن‌ها با عواقب کار خود مواجه خواهند شد. در برخی موارد این کار جنایتکارانه بوده است. افشای این اطلاعات یک اقدام جنایی بوده است. ما همانند گذشته تحقیقات کاملی در این باره انجام خواهیم داد.

روسای کمیته‌های اطلاعات سنا و مجلس نمایندگان آمریکا روز پنجشنبه گفتند که در حال تهیه پیش‌نویس یک قانون برای محدود کردن دسترسی به اطلاعات طبقه بندی شده و اعمال مجازات جدید برای افشای آن‌ها هستند.

رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که درباره افشای اخیر اطلاعات، تحقیق خواهد شد.

قانونگذاران به افشای اخیر اطلاعات محرمانه در روزنامه نیویورک تایمز، خبرگزاری آسوشیتدپرس و دیگر رسانه‌ها اشاره کردند.

جان مک کین سناتور جمهوریخواه گفت: آن‌ها برای تقویت وجهه اوباما به عنوان یک نامزد قاطع برای انتخابات، در حال افشای اطلاعات هستند.

مایک راجرز سناتور جمهوریخواه رئیس کمیته اطلاعات مجلس نمایندگان آمریکا گفت که این کمیته در حال تحقیق روی افشای اطلاعات است، اما گفت که نگران سطح همکاری از سوی دو آژانس دولتی است.

راجرز افزود: همین امروز سیا اطلاع داد که به درخواست آن‌ها برای دریافت جزئیات مسئله افشای اطلاعات پاسخ داده نشده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.