یکشنبه 10 ژوئن 12 | 11:59
روزنامه بلیک:

هر روز یك سرباز آمریكایی خودكشی می‌كند

روزنامه سوییسی بلیک نوشت: در ۱۵۵ روزسال جاری، ۱۵۴ سرباز آمریکایی دست به خودکشی زده‌اند.


روزنامه سوییسی «بلیک»، نوشت: تقریبا هر روز یک سرباز آمریکایی در نقطه‌ای در جهان دست به خودکشی می‌زند.این روزنامه افزود: خودکشی سربازان در ارتش آمریکا در سال جاری بقدری افزایش یافته که در ۱۰ سال گذشته اینگونه نبوده است.

به نوشته این روزنامه سوییسی، کار‌شناسان دلایل مختلفی را برای این پدیده ذکر می‌کنند که شرکت در عملیات رزمی زیاد، افسردگی‌های شدید، مصرف داروهای روانگردان زیاد و مشکلات مالی خصوصی برخی از آن‌ها هستند.

«بلیک» نوشت: آن‌گونه که در آمار ارائه شده پنتاگون می‌توان مشاهده کرد، تعرضات جنسی، مصرف مشروبات الکلی بسیار بالا و خشونت خانوادگی نیز در زمان خدمت از سوی سربازان زیاد مشاهده می‌شود.

این روزنامه افزود: مسوول بخش پیشگیری از خودکشی سربازان آمریکایی روز گذشته تاکید کرد که ارقام خودکشی‌ها در ارتش که اینک ارائه شده بسیار نگران کننده هستند زیرا این تصور در ارتش وجود داشت که نرخ خودکشی‌ها کاهش یافته است.

روزنامه سوییسی افزود: در ۱۵۵ روزسال جاری، ۱۵۴ سرباز آمریکایی دست به خودکشی زده‌اند که این رقم ۱۸ درصد درمقایسه با مدت مشابه در سال قبل از آن افزایش نشان می‌دهد.

به نوشته این روزنامه، از ژانویه تا ماه می‌سال جاری، تعداد خودکشی‌ها در بین سربازان آمریکایی در مقایسه با دو سال گذشته تا۲۵ درصد افزایش پیدا کرده است.

روزنامه سوییسی نتیجه گرفت: بنابراین امروز سربازان آمریکایی بیشتر خود، جان خویش را می‌گیرند تا در جبهه‌های جنگ کشته شوند.

این روزنامه یادآور شد: موضوع حائز اهمیت در این زمینه آن است که آمار پنتاگون فقط تعداد خودکشی‌ها در بین سربازان فعال را شامل می‌شود در حالی که این امر درباره سربازان بازنشسته بررسی نشده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.