یکشنبه 10 ژوئن 12 | 13:03
قائم مقام بنیاد ملی نخبگان خبر داد:

تدوین آیین نامه دعوت از ایرانیان مقیم خارج برای همكاری علمی

قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت : آیین نامه دعوت از ایرانیان مقیم خارج برای انجام همكاری های علمی در حال تدوین است و به زودی اعلام می شود.


دکتر «سعید سهراب‌پور» قائم مقام بنیاد ملی نخبگان گفت: بنیاد ملی نخبگان در راستای توسعه برنامه‌های بین المللی و همکاری بیشتر از بزرگان علمی مقیم خارج از کشور و دانشمندان خارجی برای حضور در ایران و شرکت در کنفرانس‌های علمی کشورمان دعوت می‌کند.

وی در مورد حضور پروفسور «پیتر آگرا» برنده امریکایی جایزه نوبل شیمی در سال ۲۰۰۳ در کشورمان خاطرنشان کرد که این دعوت از اولین گام‌های بنیاد برای حضور نخبگان جهانی درایران است و مهم‌ترین هدف از این دعوت، تبادل دانش میان دانشمندان ایرانی و دانشمندان دیگر کشورهای جهان است.

سهراب پورگفت: پروفسور آگرا و فعالیت‌های علمی وی می‌تواند الگویی برای نخبگان کشورمان باشد زیرا آشنایی با وی موجب ایجاد زمینه‌های همکاری علمی بیشتر میان نخبگان ایرانی و دیگر دانشمندان جهان می‌شود.

وی همچنین حمایت از نخبگان ایرانی برای رفتن به خارج و حضور در کنفرانس‌های علمی را از دیگر برنامه‌های بنیاد ملی نخبگان اعلام کرد و افزود: این حمایت‌ها به منظور حضورنخبگان در کنفرانس‌های بین المللی و ارایه مقالات علمی و آشنایی آن‌ها با دیگر دانشمندان جهانی صورت می‌گیرد.

پروفسور آگرا پزشک آمریکایی و برنده جایزه نوبل شیمی در سال ۲۰۰۳ از اواخر هفته گذشته به دعوت بنیاد ملی نخبگان در ایران به سر می‌برد.

وی روز شنبه در جلسه پرسش و پاسخ با خبرنگاران تاکید کرد که تحریم‌های کشورهای غربی علیه ایران شکست خورده است و اکثر دانشمندان آمریکایی از فعالیت‌های صلح آمیز هسته‌ای ایران حمایت می‌کنند.

پروفسور آگرا قرار است که در روزهای آینده در دانشگاه‌های صنعتی شریف، علوم پزشکی تهران و دانشگاه شهید بهشتی سخنرانی کند.

وی تا ۲۴ خردادماه در کشورمان حضور دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.