دوشنبه 11 ژوئن 12 | 08:00

فیلم: توضیح قانع‌کننده تارُخ درباره دستمزد بازیگران

در برنامه گذشته گپ رامبد جوان با پرسیدن سوالی در رابطه با دست مزد های بالا و بی حساب بازیگران سعی در توجیه زیاده خواهی بازیگران داشت، شنیدن پاسخ امین تارخ به این سوال خالی از لطف نیست.


تریبون مستضعفین- برنامه گپ با محوریت بررسی زندگی هنرمندان سینما و تئاتر، کاری از رامبد جوان چندی که از شبکه آی فیلم پخش می شود.

این برنامه که با روند کنونی در حال معرفی سبک زندگی بازیگران به عنوان قشری الگو برای مخاطبان ایرانی و خارجی، علی الخصوص مخاطبان عرب زبان است، می کوشد تا به واکاوی زندگی خصوصی و رفتار های بازیگران پرداخته و بیش از پیش آتن رسانه ملی را در اشغال این قشر اندک در آورد.

این برنامه بدلیل موضوع آن از همان ابتدا باعث بازگو شدن برخی رفتار های ناشایست بازیگران شد و با نقد هایی جدی مواجه گشت، اما متاسفانه بدون توجه به این نقد ها این برنامه که می توان از آن به عنوان برنامه ای مخرب یاد کرد همچنان ادامه دارد.

در آخرین قسمت از مجموعه گپ امین تارخ میهمان این برنامه بود، و برنامه در محل کلاس بازیگری وی فیلم برداری شد، البته لازم به ذکر است این اولین بار نیست که برنامه های رسانه ملی به تبلیغ بدون مزد این کلاس بازیگری می پردازند.

در این برنامه رامبد جوان با پرسیدن سوالی در رابطه با دستمزد های بالا و بی حساب بازیگران سعی در توجیه زیاده خواهی بازیگران داشت، امین تارخ در توجیه این امر در تعریف بازیگری آن را نمایش یک زندگی دانسته و می افزاید«‌بازیگیری نمایش یک شخصیت انسانی است بوسیله انسان برای انسان، واژه انسان سه دفعه در این تعریف تکرار شده! این همه پیچیدگی یعنی سختی دادن به یک حرفه، یعنی سخت بودن یک حرفه» وی ادامه می دهد:« عامل ارتباطی بین مخاطب که انسان است و بازیگر که انسان است، نقش است که یک شخصیت انسانی است، ممکن است نقش یک سنگ باشد، ممکن است نقش یک میمون را بازی کنی، اما منظور به نمایش گذاشتن یک سلسله نکات پیچیده ی روحی روانی عاطفی غریزی یک انسان است به هر حال!»

دانلود فایل تصویری

  1. سلمان
    11 ژوئن 2012

    فایل نیست که

  2. haniyeh
    19 آوریل 2015

    من عاشق بازی های استاد امین تارخ هستم و ایشون رو بیش از حد دوست دارم و دلم می خواد ایشون رو ازنزدیک ببینم چون مثل خودم اهل شیراز هست.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.