دوشنبه 11 ژوئن 12 | 14:25

«دیوان علامه حسن زاده آملی» در انتظار ارزانی کاغذ

سید سعید هاشمی افزایش قیمت کاغذ را دلیل تاخیر و به تعویق افتادن انتشار کتاب ۷۰۰ صفحه ای «دیوان علامه حسن زاده آملی»عنوان کرد و گفت: کاهش سرانه مطالعه به خصوص در قشر نوجوان از تبعات افزایش قیمت کاغذ است.


سید سعید هاشمی، از تاخیر چند ماهه در چاپ و انتشار اثر خود با عنوان “دیوان علامه حسن زاده آملی” به خبرنگار شبستان خبر داد و گفت: این کتاب قرار بود در اوایل اسفند سال قبل منتشر شود اما میسر نشد. ناشر قول داد که کتاب اوایل سال و نهایتا تا بیست و پنجمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران آماده شود اما این قول هم عملی نشد و علت آن گرانی کاغذ و ملزومات چاپ بیان شد.

هاشمی بابیان اینکه انتشارات الف لام میم قول داده است تا اواخر خرداد امسال کتاب ” دیوان علامه حسن زاده آملی” را منتشر کند، عنوان کرد: مساله گرانی کاغد هم اکنون گریبانگیر ناشران است. این کتاب 700 صفحه است و مسلما به دلیل گرانی کاغذ  تا کنون چاپ و انتشار آن به تعویق افتاده و امید است که تا آخر این ماه به بازار کتاب بیاید.

وی افزایش قیمت کتاب، کاهش سرانه مطالعه به خصوص در قشر نوجوان و جوان را از تبعات افزایش قیمت کاغد دانست و افزود: با گران شدن کاغذ، قیمت کتابها تقریبا دو برابر شده است و این موجب کاهش قدرت خرید می شود. مگر یک نوجوان چقدر پول تو جیبی می گیرد که بخواهد کتابی با قیمت بالا بخرد.

این نویسنده کتاب “دیوان علامه حسن زاده آملی” را در بر دارنده اشعار این عالم بزرگوار ذکر کرد و ادامه داد:  قبلا اشعار ایشان به صورت‌های مختلف چاپ شده بود اما کامل و جامع نبود. در حقیقت با چاپ کتاب “دیوان علامه حسن‌زاده آملی” برای نخستین بار اشعار این عالم  والا مقام به صورت آکادمیک و جامع راهی بازار می‌شود.

به گفته هاشمی، ” دیوان علامه حسن‌‌زاده آملی”  شامل بخش‌هایی چون مقدمه، غزلیات، مثنویات، رباعیات، ترجیع‌بند، قصاید، اشعار عربی و شرح اصطلاحات عرفانی است که سال قبل به دست انتشارات الف لام میم سپرده شد تا در شمارگان 2000 نسخه و قطع وزیری چاپ و روانه بازار ‌شود.

وی با اشاره به همکاری خانواده علامه حسن‌زاده آملی به خصوص پسر این عالم بزرگوار برای نگارش کتاب “دیوان علامه حسن زاده آملی”، خاطر نشان کرد: عبدالله حسن‌زاده، پسر علامه حسن‌زاده آملی نهایت همکاری را برای گردآوری اشعار پدر بزرگوارشان با من داشتند و حتی دست‌نوشته‌های پدر را در اختیار بنده قرار دارند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.