دوشنبه 11 ژوئن 12 | 11:35
ويژه‌نامه نشريه دانشجويي «ريان» منتشر شد؛

بررسي كارنامه علمی ايران در ویژه‌نامه دانشجویی «ریان»

ویژه‌نامه نشریه دانشجویی «ريان» با عنوان «بررسی کارنامه علمی جمهوری اسلامی ایران» به همت گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر منتشر شد.


ویژه نامه نشریه دانشجویی «ریان» با عنوان «بررسی کارنامه علمی جمهوری اسلامی ایران» شامل گفت‌وگوهایی با موضوعات مرتبط به پیشرفت‌های علم و فناوری و نقد و بررسی پیشرفت فناوری و صنعت در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی به همت گروهی از دانشجویان دانشگاه صنعتی امیرکبیر منتشر شد.

 در این نشریه سخنان مقام معظم رهبری در رابطه با علم و چگونگی پیشرفت در علم، گزارش‌هایی از پرونده هسته‌ای، فضایی و پزشکی کشور و خاطراتی از شهدای دانشمند آمده است.

همچنین در این نشریه گفت‌وگویی از دکتر کبگانیان، استاد دانشکده مکانیک دانشگاه امیرکبیر و قائم مقام ستاد راهبردی نقشه جامع علمی کشور در رابطه با پیشرفت انقلاب اسلامی در علوم روز؛ دکتر حدادی اصل، استاد دانشکده پلیمر دانشگاه امیرکبیر و رئیس پژوهشگاه صنعت نفت در رابطه با فعالیت پژوهشگاه نفت و پیشرفت علمی کشور در حوزه نفت و پلیمر؛ دکتر قدسی‌پور، استاد دانشکده صنایع دانشگاه امیرکبیر و قائم مقام دبیر شورای عالی عتف در رابطه با پیشرفت علمی کشور و دکتر حاتم، استاد مهندسی مکانیک و معاون سابق وزارت صنایع در رابطه با مشکل صنعت کشور، درج شده است.

در ویژه نامه نشریه دانشجویی «ریان» گفت‌وگوهایی نیز از دکتر صدر استاد دانشکده هوافضای دانشگاه امیرکبیر و رئیس انجمن هوافضای ایران، دکتر وثوق معاونت پشتیبانی پژوهشکده رویان و… به چاپ رسیده است.

در این مصاحبه‌ها بحث‌هایی راجع به توان علمی و فناوری ایران در زمینه‌های هسته‌ای، فضایی، پزشکی، جنگ الکترونیک، سدسازی و عمران و… مطرح شده است.

مصاحبه‌ها در فضای کاملا دانشجویی انجام شده است و همچنین گزارشی از گفت‌وگو با خانواده شهید علیمحمدی، شهید تهرانی مقدم، خاطراتی از شهید شهریاری و گفت‌وگو‌ها و گزارش‌های دیگری نیز در باب مسائل علمی و حواشی آن‌ها در این نشریه مشاهده می‌شود.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.