سه‌شنبه 12 ژوئن 12 | 12:51

کوشکی: رسانه ملی با ارزش‌های انقلاب هماهنگ نیست

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: از رسانه ملی توقع می‌رود که منطبق با ارزش‌های اسلامی هماهنگ شود که ما در عمل چنین اقدامی را مشاهده نمی‌کنیم.


محمد صادق کوشکی در خصوص سبک مصرف گرایی در رسانه ملی گفت: نحوه مصرف در برنامه‌های صداوسیما از معضلاتی است که از ابتدای پیروزی انقلاب تا به امروز وجود داشته است.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران افزود: پس از پیروزی انقلاب اسلامی تحول بزرگی در ارکان زندگی جامعه ایرانی به وجود آمد و صداوسیما نتوانست این تحول را در حوزه مصرف خانواده ایرانی به نمایش بگذارد؛ به این معنا که در برنامه‌های رسانه ملی ناهماهنگی بین مصرف انقلاب و الگوی مصرف سازمان وجود داشته است که این مهم تا به امروز ادامه دارد.

وی با بیان اینکه معضل صداوسیما ریشه دار است، اضافه کرد: از رسانه ملی توقع می‌رود که منطبق با ارزش‌های اسلامی هماهنگ شود که ما در عمل چنین اقدامی را مشاهده نمی‌کنیم.

کوشکی در توضیح وظیفه رسانه ملی گفت: این سازمان باید همانند دانشگاهی باشد که ضرورت‌ها و نیازهای جامعه اسلامی ایران از جمله تولید ملی و توجه به الگوی مصرف اسلامی دینی را در حد یک دانشگاه عمومی به جامعه بیاموزد و اطلاع رسانی کند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اظهار داشت: در ۳۳ سال گذشته روند فرهنگی حاکم بر سازمان صداوسیما در اندازه جامعه انقلابی و اسلامی نبوده است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در تبلیغ کالاهای داخلی در سال تولید ملی، به دلیل اینکه برنامه سازان این تفکر و مدیران چنین دغدغه‌ای را ندارند به درستی انجام نشده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.