سه‌شنبه 12 ژوئن 12 | 18:00

زارع: خودباوری فرهنگی مهمترين نياز مردم مناطق محروم است

مسئول سابق گروه‌ جهادي دانشگاه امام صادق(ع) اظهار داشت: خودباوری فرهنگي در ميان مردم مناطق محروم و اينكه به اصالت روستايي بودن خود افتخار كنند مهم‌ترين نياز مردم مناطق محروم است.


ساسان زارع در نشست نقد و بررسی اردوهای جهادی، ایجاد شغل برای جوانان روستایی را دیگر نیاز اساسی مردم مناطق محروم عنوان کرد و گفت: وقتی اشتغال برای جوانان نباشد آن‌ها خواه ناخواه به سوی شهر‌ها کوچ می‌کنند.

وی با اشاره به تغییر ادبیات اردوهای جهادی اظهار داشت: این ایراد همیشه از جهاد سازندگی گرفته می‌شود که خودش را با اقتضائات زمان و مکان تغییر نداده بنابراین در گروه‌های جهادی هم اول باید نیاز روز مردم محروم را شناسایی کنیم.

این دانشجویی دوره دکتری دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مقطعی نبودن اردوهای جهادی دانشجویان گفت: بسیاری گروه‌های جهادی در منطقه کار مستند انجام می‌دهند.

زارع در ادامه اظهار داشت: حرکات جهادی دانشجویان به گونه‌ای اعتیادآور است به طوری که کسی که در مقطع لیسانس وارد اردوهای جهادی شده تا دوره دکتری و حتی بعد از فارغ التحصیلی هم همکاری خود را با گروه‌های جهادی ادامه می‌دهد.

شهید بهشتی می‌گفت که من را به سلابه بکشند ولی بگذارند جوانان کار کنند

وی در ادامه بیان داشت: با دید ظاهری، ما ۱۰۰ سال از غرب عقب هستیم مگر اینکه یک راه میان‌بر پیدا کنیم و آن راه چیزی جزء حرکات جهادی نیست.

مسئول سابق اردوی جهادی دانشگاه امام صادق (ع) با ذکر خاطره‌ای از ناطق نوری در خصوص کارهای جهادی گفت: اوایل انقلاب دولت بازرگان بودجه کارهای جهادی را نمی‌داد، بنابراین ناطق نوری به دفتر شهید بهشتی رفت و از او کمک خواست شهید بهشتی مبلغی را از خزانه عمومی برای حرکت‌های جهادی نوشت به گفته ناطق نوری آن‌ها تعجب کردند و گفتند آقای بهشتی شما را به خاطر این عمل به سلابه می‌کشند، شهید بهشتی فرمودند من را به سلابه بکشند ولی بگذارند جوانان کار کنند.

زارع همچنین گفت: شهید بهشتی در ادامه فرموه بودند افتخار می‌کنم که من را به خاطر این پول به سلابه بکشند.

تغییر ادبیات الگوی جهادی به سمت الگوی زندگی جهادی مدنظر مقام معظم رهبری است

وی اظهار داشت: تغییر ادبیات الگوی جهادی صورت گرفته تا ما به سمت الگوی زندگی جهادی پیش رویم که این مطلب مدنظر امام و حضرت آیت الله خامنه‌ای است.

این دانشجوی دوره دکترای دانشگاه شهید بهشتی کار عمرانی را در حکم الفبا برای حرکت‌های جهادی عنوان کرد و گفت: اگر چه برخی به دنبال حرکاتی مانند جنبش‌های نرم افزاری هستند اما لزوم انجام کار عمرانی در تمام مناطق محروم وجود دارد.

زارع در پایان خاطرنشان کرد: انجام کارهای عمرانی توسط دانشجویان تاثیرگذاری کلام فرهنگیشان را هم افزایش می‌دهد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.