چهارشنبه 13 ژوئن 12 | 10:20

سعود الفیصل: باید از دست حزب‌‌الله لبنان خلاص شد

وزیر امور خارجه عربستان در اظهاراتی مداخله جویانه بر لزوم رهایی از دست حزب‌الله لبنان تاکید کرد.


به گزارش امت اسلامی به نقل از ایسنا، شبکه ال. بی. سی لبنان فاش کرد که سعود الفیصل، وزیر خارجه عربستان طی اظهاراتی در نشستی با میشل سلیمان، رئیس جمهوری لبنان که اخیرا به عربستان سفر کرده بود، عنوان داشت که در حال حاضر مشکل لبنان، حزب‌الله است و همانطور که می‌دانید لبنانی‌ها اکنون از دست سوری‌ها رها شده‌اند و باید از دست حزب‌الله نیز رها شوند.

وی افزود: به عقیده ما دولت آمریکا قادر بود که ایران را به زانو درآورد اما مذاکرات هیچ نتیجه‌ای را به دنبال نداشت و به نظر می‌رسد که باید با دولت ایران با قدرت برخورد کرد.

سعود الفیصل همچنین گفت که درهم شکستن قدرت ایران باعث درهم شکستن جایگاه حزب‌الله لبنان می‌شود.

وزیر امور خارجه عربستان در پایان ادعا کرد امکان انجام مذاکره با حزب‌الله لبنان در حالی که همچنان سلاح خود را حفظ کرده است، وجود ندارد.

 1. سید نعمت الله اسماعیلی
  13 ژوئن 2012

  آل سعود را چه به این حرفها!!!
  نویسنده: سید نعمت الله اسماعیلی – سه‌شنبه ٢۳ خرداد ،۱۳٩۱
  احتمالا ارباب رسانه ها و به خصوص کارشناسان و تحلیلگران سیاسی، از خبری که توسط شبکه L.B.C لبنان منتشر شده با خبر شده اند ،که طی آن آقای میشل سلیمان رییس جمهور لبنان ،سعد حریری رییس جریان معلوم الحال المستقبل و غازی العزیری یکی از وزرای لبنان( معاون آقای جنبلاط و از دروزیان لبنان)جلسه ای با وزیر امور خارجه عربستان سعودی داشته اند.

  جدای از مطالب آمده در این خبر، نظرات طرف عربستانی در مورد ایران و حزب الله جای بحث دارد.

  به نظر حقیر اینگونه اخبار بهتر است با تحلیل همراه باشد و اساسا بدون پاسخ در هیچ رسانه ای آورده نشود.

  اینکه آقایی مثل سعودالفیصل، با این گستاخی درباره ایران و حزب الله سخن بگوید و در هر رسانه ای و به هر دلیلی آورده شود، باید با جوابی دندانشکن روبرو شود.
  اساسا کل و جزء رژییم آل سعود در حد و اندازه های نیستند که از این جسارتها بکنند، ایشان بهتر است به جای این تهدیدات نسنجیده و دامن زدن به اختلافات، فکری به حال کشور بیچاره اشان بکنند تا آنقدر ذلیل آمریکا و صهیونیستها نباشند،تا جایی که در جنگ 34 روزه سوخت هواپیماهای اسراییل را تامین کنند و امروز برای شکستن خط مقاومت در مقابل رژیم صهیونیستی، به سوریه مزدور بفرستند و پول و سلاحشان را تامین کنند.

  برای خجالت کشیدن این مزدوران امریکا همین بس که به مردمشان بگویند، از هر 100 دلاری که در آمریکا وجود دارد 20 دلار آن ازان مردم عربستان است.

 2. اصفهاني
  13 ژوئن 2012

  درست فهميده بيچاره
  امکان انجام مذاکره با حزب‌الله لبنان در حالی که همچنان سلاح خود را حفظ کرده است، وجود ندارد.
  چون با تزوير و اختلاف افكني و فتنه انگيزي اجتماعي نتوانستند حزب الله را از ميدان به در كنند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.