پنج‌شنبه 14 ژوئن 12 | 13:39

باید رفت؛ این قند پارسی که به هیچ جا نمی‌‎رود

اسلام گرافیکی، امام موسی صدر؛ زبان بین المللی اسلام، این قند پارسی که به هیچ جا نمی‌‎رود!، تنفس مصنوعی درآخرین دقایق…..از مقالات منتشر شده در این کتاب است…


کتاب «باید رفت» مجموعه مقالاتی به قلم حجت الاسلام محمدرضا زائری که پیش‌تر در هفته نامه پنجره منتشر شده بود از سوی نشر آرما در سال ۹۰ منتشر شده است.

این کتاب مجموعه‏ای از مقالات و یادداشتهای نویسنده است که خود روزنامه نگار و از اهالی مطبوعات است وبه دلیل سکونت در لبنان و ارتباط با فضای جدید و متفاوت، دغدغه‎ای تازه و نو داشته است.

به سوی فرهنگ‏سازی برای زندگی و جامعه دینی، به پرورش مسلمان بین المللی بیندیشیم، اسلام گرافیکی، امام موسی صدر؛ زبان بین المللی اسلام، این قند پارسی که به هیچ جا نمی‌‎رود!، تنفس مصنوعی درآخرین دقایق!، شنوندگان عزیز، صدای ما را… نمی‌‎شنوید! ذلک فضل الله…، خون خدا در رگ جامعه، آداب ادب، سیاست فرهنگی ما در جهان عرب، از «روح الله» تا فضل الله «تفاوتهای بنیادین سخت ستیز و نرم ستیز در عصر ایمان، سرگرمی جدی است… باید باور کنیم!، یک شب آتش در نیستان …. هم فتاد!، فیلم سینمایی ۳۱۳، تعدادی از مقالات منتشر شده در این کتاب است.

فرهنگ عاشورایی؛ نگاهی گذرا به سبک زندگی دینی در ایام محرم، فلسطین کوچک نیست! دیوار کوتاه مداحی، روحانی با نشاط، مسجد با نشاط، آن یکی نحوی به کشتی درنشست…، من فحش می‌‎دهم، پس هستم! روحانیان و شناخت مخاطب، عکس‌ها سخن می‌‎گویند، ارکان انقلاب را حفظ کنید، آینه فرهنگ پرافتخار ایران اسلامی کدام است؟ خیر سرمان منتظر آقاییم! تجربه منحصر به فرد تاریخ معاصر؛ شخصیت امام خمینی (ره) از دیدگاه محمد حسنین هیکل از دیگر مقالات مندرج در این کتاب هستند.

زائری در این کتاب خواسته است پیام ارزشمند و مهم فرهنگ و تمدن عظیم اسلامی ایران را به زبان‌ها و لهجه‌های گوناگون بیان کند و برای تقابل با چالش‌ها و پرسشهای متنوع و تازه می‌کوشد. اینکه می‌‎گوید نمی‌‎توان نشست و نمی‌‎توان برای سستی و تنبلی بهانه تراشید، نمی‌‎توان ترس از اقدام را توجیه کرد. باید رفت میان خون و ازپای فتاده و مردانه… باید رفت و چگونه رفتن را باید از راه پرسید.

این کتاب برای نوبت اول در ۱۸۰ صفحه ازسوی انتشارات آرما درسال ۹۰ با قیمت ۴۵۰۰ تومان منتشر شده است.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.