پنج شنبه ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۹
جمعه ۲۶ خرداد ۹۱ | ۱۳:۳۹
در ادامه برخوردهای غیراسلامی با اتباع افغانستان:

قانونی برای عدم تردد برادران افغان!

در ادامه برخوردهای غیراسلامی با برادران افغان شهردار منطقه ۹ شهر مشهد تردد اتباع افغان را مخل امنیت و بهداشت دانست و از قانونی برای محدودیت تردد اتباع افغان خبر داد.


به گزارش تریبون مستضعفین در ادامه‌ی برخوردها و اظهارنظرهای منافی کرامت انسانی با برادران مهاجر افغان در کشورمان، شهردار منطقه ۹ مشهد تردد اتباع افغان را «تهدید کننده بهداشت و امنیت» عنوان کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محسن گل مشکی با انتقاد از فعالیت اداره کل اتباع و مهاجرین خارجی در این منطقه، تصریح کرد: ما با فعالیت بخش اداری این اداره در منطقه 9 مشکلی نداریم اما ترددها در این منطقه مسائلی را به وجود آورده و حتی طرح عدم تردد این افراد در شورای بهداشت تصویب شده است.

گفتنی است پیش از این نیز قوانینی از قبیل ممنوعیت تحصیل برادران افغان در مؤسسات آموزش عالی و هم‌چنین مناطق افغان ممنوع در برخی شهرها با انتقادات عدالت‌خواهان روبه‌رو شده بود. (+ ،+ ،+ ،+ ،+)

 1. اصفهاني
  ۲۷ خرداد ۱۳۹۱

  لطفا با تفصيل بيشتري به خبر بپردازيد. مثلا يك مصاحبه با وضع كننده قانون ترتيب بدهيد و دلايل وي براي وضع اين قانون را جويا شويد. و سپس اگر خواستيد راهكار بهتري براي رسيدن وضع مطلوب ارائه كنيد. هر چند ميتوانيد اين آخري را بر عهده مخاطب هم بگذاريد.
  چون براي مخاطب خيلي مهم است كه بداند براي چي چنين قانوني وضع شده است.(قطعا هيچ كدام از مسئولين فقط به خاطر نژاد برادران افغان اين قانون را نگذرانده اند بلكه احتمالا موضوعي بوده كه اين برادران رعايت نميكرده اند. مجبور شده اند اينطوري قانون بگذارند(هر چند اين هم توجيه است ولي دانستن آن خالي از لطف نيست.))

 2. اصفهاني
  ۱۱ تیر ۱۳۹۱

  به گزارش خبرگزاری فارس، به‌دنبال فضاسازی منفی برخی رسانه‌های افغانستان علیه کشورمان درباره نحوه برخورد جمهوری اسلامی ایران با اتباع افغان که به ‌صورت غیر مجاز در ایران حضور دارند و نیز به‌دنبال قتل یک دختر جوان توسط یکی از افاغنه در استان یزد، امروز شاه مردان قل، کاردار افغانستان در کشور به وزارت امور خارجه احضار و مراتب اعتراض جمهوری اسلامی ایران به وی ابلاغ شد.
  11/4/1391

 3. حمید
  ۲۳ فروردین ۱۳۹۳

  جالبه! من به عنوان یک افغانی از شما سوالی دارم!چرا بعد از 30 سال حضور افغانی ها در ایران آنها هنوز «تهدید کننده بهداشت و امنیت» ( البته به زعم شما ) هستند؟ چیزی که به ذهن من میرسد این است که شما ( منظورم حکومت است ) در عین اینکه در این 30 سال پذیرای آنان در کشورتان بوده اید یا نتوانسته اید به آنان آموزش دهید و یا اینکه نخواسته اید! قضاوت با خود شماست! و البته تا حد زیادی به انصاف شما بستگی دارد.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن: