سه‌شنبه 06 جولای 10 | 15:16

دادگاه عراق حکم بازداشت رجوی و ۶۳ عضو منافقین را صادر کرد

روزنامه الموتمر چاپ بغداد گزارش داد: دادگاه عالی جنایی عراق، حکم بازداشت مسعود رجوی سرکرده و 63 عضو گروهک تروریستی منافقین را صادر کرده است.


به نقل از روزنامه عراقی “الموتمر”، دادگاه عالی جنایی این کشور حکم بازداشت مسعود رجوی سرکرده و 63 عضو گروهک تروریستی منافقین از جمله مریم رجوی را صادر کرده است.
این نشریه عراقی در شماره روز دوشنبه خود با اعلام این خبر افزود: با توجه به اینکه دادگاه عالی جنایی عراق حکم بازداشت مسعود رجوی و 63 عضو دیگر گروهک منافقین از جمله همسرش مریم رجوی را صادر کرده است، وزارت کشور عراق و پلیس بین‌الملل موظف به بازداشت و تحویل این افراد به دادگاه هستند.
الموتمر همچنین گزارش داد: نیروهای امنیتی عراق اردوگاه “عراق جدید” (اردوگاه اشرف سابق) را که در استان دیاله قرار دارد، به‌طور کامل از نیروهای آمریکایی تحویل گرفته و خود مسئولیت امنیت و اداره آن را بر عهده گرفتند.
به نوشته این روزنامه، در مراسمی که جمعه گذشته به همین منظور برگزار شده بود، چند تن از فرماندهان ارتش عراق و آمریکا حضور داشتند.
در این مراسم، همچنین خانواده‌های ایرانی که فرزندانشان در داخل اردوگاه اشرف محبوس هستند و از چهار ماه پیش در برابر این اردوگاه تحصن کرده‌اند، نیز حضور داشتند.
الموتمر افزود: این خانواده‌ها تاکید کردند که فرماندهان نظامی آمریکا در هشت سال گذشته، سیاست‌ها و مواضع منفی گروهک منافقین را مورد حمایت قرار داده‌اند.

ثبت نظر

نام:
رایانامه: (اختیاری)

متن:

پربازدیدترین

Sorry. No data so far.

پربحث‌ترین

Sorry. No data so far.